• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні першої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 15 січня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 300 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  Головуючий оголосив про створення двох міжфракційних депутатських об’єднань: «За дотримання Регламенту Верховної Ради України та збереження парламентаризму в Україні» (співголови – народні депутати Найєм М.М., Левченко Ю.В.) та «Відродження Херсонщини» (керівник – народний депутат Гордєєв А.А.).

  На вимогу депутатських фракцій «ВО «Батьківщина» та «Радикальна партія Олега Ляшка» оголосити перерву або надати час для виступу із заявою виступив народний депутат Кириленко І.Г., який наполягав на терміновому ухваленні проекту Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо видатків на органи місцевого самоврядування) (р. № 1728).

  Верховна Рада ухвалила в цілому Закон України «Про затвердження Указу Президента України «Про часткову мобілізацію» (р. № 1743), внесений Президентом України.

  Під час пленарного засідання о 12-00 головуючий оголосив хвилину мовчання за невинно загиблими людьми на блокпосту під Волновахою.

  На вимогу депутатських фракцій «Об’єднання «Самопоміч» та «Блок Петра Порошенка» оголосити перерву або надати час для виступу із заявою виступив народний депутат Березюк О.Р., який закликав Міністерство охорони здоров’я негайно дати роз’яснення Антимонопольному комітету про те, що закупівлі препаратів для гемодіалізу проводяться комплектно. Вимагав від Уряду розблокувати тендери для цих цілей. Просив вважати його виступ депутатським запитом до Кабінету Міністрів, Міністерства охорони здоров’я, Міністерства внутрішніх справ, Служби безпеки та Генеральної прокуратури.

  Верховна Рада ухвалила в цілому Закони України: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо удосконалення окремих положень соціальної політики) (р. № 1539), «Про внесення зміни до статті 25 Закону України «Про відпустки» (щодо відпусток працівникам за місцем роботи на території проведення антитерористичної операції) (р.№ 1543), «Про внесення змін до Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» щодо розкриття інформації (р.№ 1545), внесені Кабінетом Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 20 питань порядку денного:

  1. прийнято 9 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку проходження військової служби та питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду» (р. № 1525); «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України (щодо уточнення та приведення окремих положень у відповідність до норм діючого законодавства) (р. № 1766); «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невідворотності покарання осіб, які переховуються на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції» (р. № 1767);
  2. прийнято 5 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про проведення парламентських слухань на тему: «Про зняття з експлуатації Чорнобильської АЕС, об'єкт «Укриття» та перспективи розвитку зони відчуження» (березень 2015 року) (р. № 1355); «Про проведення парламентських слухань на тему: «Про шляхи стабілізації банківської системи України» (р. № 1644);
  3. прийнято за основу 2 проекти Законів України, зокрема, «Про розвиток та державну підтримку малого і середнього підприємництва в Україні» (р. № 1256);
  4. направлено на доопрацювання суб’єкту права законодавчої ініціативи 3 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невідворотності покарання осіб, які перебувають на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції, та вдосконалення процедур здійснення конфіскації» (р. № 1569), «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (р. № 1567), внесені Кабінетом Міністрів;
  5. не прийнято проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання та обрання голови Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації» (р. № 1646).


  Наступне пленарне засідання відбудеться  16 січня 2015 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів