• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України 31 серпня 2015 року

  Відповідно до Розпорядження Голови Верховної Ради України від 21 серпня 2015 року № 1080 відкриття пленарного засідання було заплановано на 11 годину. Проте засідання своєчасно не відкрилося, а дещо пізніше перший заступник Голови Верховної Ради України Парубій А.В. повідомив, що наразі продовжуються консультації керівників депутатських фракцій і груп, тому пленарне засідання розпочнеться о 12 годині. Водночас ще до початку запланованого засідання народні депутати від фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» заблокували президію Верховної Ради з метою не допустити розгляд єдиного внесеного на пленарне засідання питання - попереднього схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади.

  Разом з тим Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б. відкрив пленарне засідання (зареєструвалося 320 народних депутатів) з трибуни у залі пленарних засідань.

  На початку пленарного засідання народні депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять народного депутата Єремеєва І.М., який помер 13 серпня 2015 року.

  Перед розглядом питання Голова Верховної Ради наголосив, що децентралізація є системним внеском у європейський розвиток України. Водночас він піддав критиці аргументи опонентів цієї важливої реформи.

  Верховна Рада розглянула проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо децентралізації влади) (р. № 2217а), внесений Президентом України та визначений як невідкладний. Із доповіддю виступив представник Президента України у Верховній Раді України народний депутат Кубів С.І. Зі співдоповіддю - Голова Комітету з питань правової політики та правосуддя Князевич Р.П.

  В обговоренні питання взяли участь представники усіх депутатських фракцій та груп. За результатами обговорення народні депутати ухвалили («за» - 265) Постанову Верховної Ради України «Про попереднє схвалення законопроекту про внесення змін до Конституції України щодо децентралізації влади (р. № 2217а/П1).

  Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б. оголосив про закриття другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання.

  Наступна, третя сесія Верховної Ради України восьмого скликання розпочне свою роботу 1 вересня 2015 року о 14 годині.