• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 6 лютого 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 226 народних депутатів) розпочалося під головуванням першого заступника Голови Верховної Ради України Парубія А.В. Народні депутати привітали оплесками Президента Парламентської Асамблеї ОБСЄ Ілкку Канерву, присутнього у гостьовій ложі сесійної зали.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду» щодо ситуації на енергетичному ринку та з питань запровадження санкцій для захисту національної безпеки України і протидії тероризму.

  З відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступили Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В., Міністр економічного розвитку і торгівлі Абромавичус А., Міністр юстиції Петренко П.Д.

  Відповідаючи на запитання народних депутатів, Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В., зокрема, заявив, що ситуація в енергетичній системі України досить складна. Він повідомив, що середня ціна вугілля марки антрацит, що поставляється в Україну із-за кордону, становить 95 дол. за тонну. У зв'язку з тим, що весь видобуток вугілля марки антрацит відбувався на території, яка підконтрольна терористам, Україна змушена закуповувати антрацит в Австралії, ПАР, а також у Казахстані та Росії. Міністр поінформував про те, що на засіданні Уряду схвалено проект Закону України «Про ринок газу», який буде внесено до Верховної Ради.

  Міністр економічного розвитку і торгівлі Абромавичус А., відповідаючи на письмові запитання парламентарів, поінформував, що 25 січня 2015 року Радою національної безпеки і оборони прийнято рішення про приєднання до санкцій, запроваджених країнами ЄС, Швейцарською конфедерацією, США та країнами Великої Сімки стосовно Російської Федерації, які, у тому числі, передбачають блокування активів (замороження рахунків). За його словами, остаточний список російських фізичних і юридичних осіб, до яких Україна застосує санкції, проходить кінцеву звірку і після затвердження Президентом України буде оприлюднений. Крім того, Міністерством економічного розвитку і торгівлі розроблено проект Закону України «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації», яким пропонується заборонити приватизацію об’єктів державної власності, розташованих на тимчасово окупованих територіях.

  У своєму виступі Міністр юстиції Петренко П.Д., зокрема, заявив про те, що Рада національної безпеки і оборони запровадила санкції проти російських компаній і осіб, які підтримували агресію Росії в Україні. Він повідомив, що Уряд звернувся до Ради національної безпеки і оборони зі своїми пропозиціями про застосування санкцій проти більш ніж ста компаній і понад тисячі осіб, причетних до агресії. Міністр нагадав , що відповідно до Закону України «Про санкції» Рада національної безпеки і оборони є єдиним органом, який може запроваджувати санкції, але Верховна Рада, Президент України, Національний банк, Служба безпеки і Кабінет Міністрів можуть їх ініціювати та закликав народних депутатів вносити свої пропозиції.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Віце-прем’єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., Міністр соціальної політики   Розенко П.В.

  Народні депутати Радикальної партії Олега Ляшка заблокували трибуну у залі пленарних засідань та вимагали звільнення заступника Міністра інфраструктури Кави О.С.

  Народні депутати заслухали інформацію Генерального прокурора Яреми В.Г. про стан законності в державі та розслідування резонансних злочинів. Також він відповів на численні запитання народних депутатів.

  Під час пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 175 депутатських запитів (з них 37 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо вжиття заходів негайного реагування на ситуацію із масовим багатогодинним щоденним вимкненням світла в усіх регіонах України, що призводить до незручностей,а також виникнення екстрених ситуацій» (Ленський О.О.);

  «щодо реформування пенсійної системи України та індексації пенсійних виплат» (Денисенко А.П.);

  Міністра оборони, Міністра охорони здоров’я «щодо підвищення ефективності реабілітації учасників АТО, які отримали поранення під час бойових дій» (Герасимов А.В.)

  Наприкінці пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради  Сироїд О.І. оголосила про створення міжфракційного депутатського об’єднання «За справедливі податки» (голова – народний депутат Матвієнко А.С.).

  У «Різному» виступили народні депутати, зокрема:

  Барна С.С. («Блок Петра Порошенка») звернувся до Служби безпеки, Міністерства юстиції щодо заборони діяльності Партії регіонів. Просив вважати його виступ депутатським запитом;

  Тимошенко Ю.В. («Народний фронт») закликав розглянути та ухвалити проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» (щодо участі іноземних осіб в телерадіоорганізаціях) (р. № 1768);

  Дубневич Я.В. («Блок Петра Порошенка») озвучив проблему щодо стану комунальних доріг в Україні;

  Арешонков В.Ю. («Блок Петра Порошенка») звернув увагу на проблему видобутку бурштину в поліських районах Житомирської, Рівненської та Волинської областей та переведення несанкціонованого його видобутку у законне русло;

  Дубневич Б.В. («Блок Петра Порошенка») привернув увагу до забезпечення військовослужбовців автомобільною технікою в зоні АТО;

  Кодол О.М. («Народний фронт») озвучив проблеми, які склалися на Ніжинському ремонтному заводі інженерного обладнання. Запропонував передати його до сфери управління Міністерства оборони. Звернувся до Прем’єр-міністра України, Міністра оборони з проханням дати доручення щодо здійснення перевірки діяльності підприємства. Просив вважати його виступ депутатським запитом;

  Юринець О.В. («Блок Петра Порошенка») озвучила проблему фінансування закладів освіти у Львівський області;

  Єднак О.В. («Об’єднання «Самопоміч») запропонував встановити 20 лютого Днем пам’яті Героїв небесної сотні.


  Наступне пленарне засідання відбудеться 10 лютого 2015 року.