• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 13 лютого 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 250 народних депутатів) розпочалося під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. Народні депутати привітали оплесками представників парламентської делегації Латвійської Республіки на чолі зі Спікером Сейму Мурніеце І., присутніх у гостьовій ложі сесійної зали.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  З відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступили Міністр закордонних справ Клімкін П.А., Міністр соціальної політики Розенко П.В. та перший заступник Міністра фінансів Уманський І.І.

  Міністр закордонних справ Клімкін П.А у своєму виступі, зокрема, поінформував народних депутатів про переговори, які завершилися у Мінську в «нормандському форматі». За його словами, переговори тривали 17 годин без перерви у надзвичайно складній психологічній обстановці. Результатом цих переговорів стало підписання у рамках тристоронньої контактної групи комплексу заходів по виконанню мінських угод. Важливим елементом мінських домовленостей є те, що Президент України, канцлер Німеччини, Президент Франції і Президент Російської Федерації схвалили комплекс заходів з виконання мінських домовленостей. Міністр зазначив, що сторони домовилися, зокрема, про припинення вогню на Донбасі з 00.00 год. 15 лютого, відведення важкої артилерії, контроль кордону українською стороною разом з представниками місії ОБСЄ та звільнення всіх заручників. Також він нагадав, що була досягнута домовленість проведення місцевих виборів у регіоні під контролем ОБСЄ.

  Відповідаючи на запитання народних депутатів, Міністр соціальної політики Розенко П.В., зокрема, заявив, що заборгованість із заробітної плати в цілому по Україні складає 2540,8 млн. гривень, з якої на території, підконтрольній українській владі, - 1678,2 млн. гривень. Основними причинами збільшення суми боргу є кризовий стан економіки та воєнні дії у Донецькій та Луганській областях. Міністр заявив, що на територіях, підконтрольних українській владі, соціальні виплати здійснюються у повному обсязі. За його словами, на території, неконтрольованій українською владою, перебувало близько мільйона пенсіонерів, з яких вже понад 900 тисяч мають можливість отримати виплати на інших територіях. Розенко П.В. зазначив, що наприкінці лютого заплановано розширене засідання комісії з питань заборгованості по зарплатах, на якому керівники обласних адміністрацій нададуть обгрунтовану відповідь стосовно причин виникнення цієї заборгованості та запропонують шляхи її скорочення.

  У своєму виступі перший заступник Міністра фінансів Уманський І.І., зокрема, поінформував, що на сьогодні робота Місії Європейського Департаменту Міжнародного валютного фонду щодо аналізу показників бюджету 2015 року з урахуванням поточного стану української економіки, перспектив її розвитку та результатів впровадження реформ завершена. Напрацьовані Місією пропозиції будуть враховані при підготовці змін до Державного бюджету України на 2015 рік. Також Уманський І.І. повідомив, що Уряд на своєму засіданні 14 лютого планує схвалити зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік», а відповідний законопроект буде внесено до Верховної Ради.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В., Міністр економічного розвитку і торгівлі Абромавичус А., перший заступник Міністра освіти і науки Совсун І.Р., перший заступник Міністра інфраструктури Шульмейстер В.Ю., заступник Міністра охорони здоров’я Терещенко А.В.

  Верховна Рада підтримала («за» - 233) пропозицію Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б. про роботу на пленарному засіданні без перерви.

  Під час пленарного засідання перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив 93 депутатських запити (з них 25 – до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України:

  «щодо недопустимості скорочення працівників бюджетних установ» (Шурма І.М.);

  «щодо створення комісій з контролю та нагляду за дотриманням законності з питань виділення землі, житла та соціальної допомоги військовослужбовцям – учасникам АТО та родинам загиблих» (Рудик С.Я.)

  Міністра соціальної політики «щодо гуманітарної ситуації, яка склалася із переміщеними особами» (Лабазюк С.П.);

  Міністра охорони здоров’я «щодо надання інформації стосовно проекту Національної стратегії побудови нової системи охорони здоров’я в Україні на період 2015-2025 років та роботи Стратегічної дорадчої групи з питань реформування системи  охорони здоров’я України» (Загорій Г.В.).

  Наприкінці пленарного засідання перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив про створення міжфракційного депутатського об’єднання «За духовність, моральність та здоров’я України» (голова – народний депутат Унгурян П.Я.).

  Загалом Верховною Радою розглянуто 7 питань порядку денного:

  1. прийнято 2 Закони України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про міліцію» (щодо виплати одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті) або каліцтва працівника міліції) (р. № 1364);
  2. прийнято 3 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про Звернення Верховної Ради України до Генерального прокурора України щодо притягнення до відповідальності депутатів Автономної Республіки Крим і Севастопольської міської ради» (р. № 1842);
  3. прийнято за основу проект Законів України «Про внесення зміни до статті 19 Закону України «Про міліцію» (щодо збереження грошового та інших видів забезпечення працівникам міліції, захопленим в полон або заручниками, або безвісно відсутніми) (р. № 1706);
  4. не прийнято проект Закону України «Про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про міліцію» щодо приведення у відповідність із Кодексом законів про працю України (р. № 1804).

  У розділі «Різне» народні депутати у своїх виступах висвітлили низку проблемних питань, зокрема:

  Дубневич Я.В. («Блок Петра Порошенка») звернув увагу на питання щодо виділення коштів для утримання доріг місцевого значення в Україні;

  Крулько І.І. (ВО «Батьківщина») звернувся до Прем’єр-міністра України з вимогою недопущення можливого скасування постанови Кабінету Міністрів від 12.10.2011 № 1049 «Про затвердження Порядку проведення конкурсу з визначення програм (проектів, заходів), розроблених інститутами громадянського суспільства, для виконання (реалізації) яких надається фінансова підтримка»;

  Парасюк В.З. (позафракційний) закликав Кабінет Міністрів негайно подати до Верховної Ради проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік»;

  Шинькович А.В. («Блок Петра Порошенка») озвучив ситуацію з виплати стипендій і заробітних плат у Вінницькому національному аграрному університеті. Закликав Уряд вжити заходи зі стабілізації роботи навчального закладу та забезпечити належний рівень його автономії. Просив вважати його виступ депутатським запитом до Кабінету Міністрів;

  Суслова І.М. (позафракційна) запропонувала включити до порядку денного та розглянути проект Постанови Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров'я громадян під час подій, пов'язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбувалися в Україні з листопада 2013 року по лютий 2014 року» (р. № 1775).


  Наступне пленарне засідання відбудеться 3 березня 2015 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів