• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні третьої сесії Верховної Ради України 6 листопада 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 294 народних депутати) відкрив Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б.

  На початку пленарного засідання із заявою від групи народних депутатів-жінок виступила народний депутат Червакова О.В. («Блок Петра Порошенка»), яка вимагала від народного депутата Тетерука А.А. добровільно скласти депутатські повноваження через інцидент, що відбувся напередодні між ним та народним депутатом Кужель О.В. Промовець закликала народних депутатів підтримати постанову про зняття з Тетерука А.А. депутатської недоторканності.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  З інформацією про ситуацію щодо ліквідації наслідків вибухів у м. Сватове Луганської області виступив Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г. Він заявив, що ситуація з проведенням відновлювальних робіт на пошкоджених об’єктах знаходиться під повним контролем. За його словами, там напружено працюють будівельні компанії, які долучилися до відновлення 20 соціальних об’єктів, 50 багатоповерхових житлових будинків, а також понад 540 індивідуальних житлових будинків, що зазнали руйнувань від вибухів.

  Далі з інформацією і відповідями на письмові та усні запитання виступили Міністр молоді та спорту Жданов І.О. і заступник Міністра інформаційної політики Біденко А.І.

  Під час свого виступу Міністр молоді та спорту Жданов І.О. поінформував народних депутатів про реформи, які проводить міністерство у сферах молодіжної політики і спорту.

  Заступник Міністра інформаційної політики Біденко А.І. у своєму виступі зокрема, зазначив, що для запуску та початку роботи суспільного мовлення з Державного бюджету необхідно виділити не менше 2,5 млрд. грн. Водночас відповідно до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» фінансування суспільного мовника визначено на рівні не менше 0,2 % видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік і має складати на 2016 рік 1 млрд.75 млн. гривень.

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., Міністр інформаційної політики Стець Ю.Я., Міністр охорони здоров’я Квіташвілі О., Міністр соціальної політики Розенко П.В., Міністр фінансів Яресько Н., Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В., заступник Міністра інформаційної політики Попова Т.В.

  Під час пленарного засідання Перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив:

  - про вихід народних депутатів Шевченка О.Л., Рибчинського Є.Ю., Батенка Т.І. зі складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка»;

  - про вихід народного депутата Ланьо М.І. зі складу депутатської групи «Воля народу» та його входження до складу депутатської групи «Партія «Відродження».

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив 129 депутатських запитів (з них 36 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо напрацювання та запровадження системи адресної фінансової допомоги для соціально незахищених категорій людей» (Литвин В.М.);

  «щодо збільшення соціальної норми споживання газу для населення під час опалювального сезону у період з 1 жовтня 2015 року по 30 квітня 2016 року» (група народних депутатів Дубневич Я.В., Пацкан В.В.та інші);

  Міністра соціальної політики «щодо осучаснення пенсійних виплат» (Добродомов Д.Є.);

  Міністра охорони здоров’я «щодо відсутності у лікарнях вакцин для планової вакцинації новонароджених та немовлят до року» (Кулініч О.І.).

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Дехтярчук О.В. («Блок Петра Порошенка») озвучив ситуацію, яка склалася з перевезенням учнів шкільними автобусами у Рівненській області. Звернувся з вимогою до Уряду при формуванні Державного бюджету на 2016 рік передбачити кошти на придбання шкільних автобусів для перевезення учнів сільських шкіл у Рівненській області;

  Шухевич Ю.Р. («Радикальна партія Олега Ляшка) закликав народних депутатів підтримати включення до порядку денного та подолання вето Президента України до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення" (р. № 1086):

  Мусій О.С. (позафракційний) у своєму виступі, зокрема, привернув увагу до питання реформування системи охорони здоров’я в Україні. Закликав народних депутатів підтримати проект Постанови Верховної Ради України «Про проведення парламентських слухань на тему: «Про реформу охорони здоров'я в Україні» (25 листопада 2015 року) (р.№ 3176);

  Ревега О.В. («Блок Петра Порошенка») звернувся з вимогою до Уряду збільшити соціальну норму споживання газу для населення з 200 до 400 куб. метрів. Просив вважати свій виступ як депутатський запит;

  Кодола О.М. («Народний фронт») наголосив на необхідності поліпшення ситуації з інформаційною безпекою у прикордонних населених пунктах та звернувся до Прем’єр-міністра України і Міністра інформаційної політики з вимогою вжити необхідних заходів з цього питання;

  Галасюк В.В. («Радикальна партія Олега Ляшка) наголосив на важливості прийняття законів, які сприятимуть створенню робочих місць та залученню інвестицій. Висловив вимогу фракції щодо радикальної інституційної реформи, а саме: повне перезавантаження судової системи, прокуратури, державної служби. За його словами, «влада має почути вимогу громадянського суспільства щодо забезпечення законності в державі».


  Наступне пленарне засідання відбудеться 10 листопада 2015 року.