• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні третьої сесії Верховної Ради України 27 листопада 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 278 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б.

  На початку пленарного засідання перед народними депутатами виступив Голова Верховної Ради Гройсман В.Б., який поінформував про підсумки першого року роботи Верховної Ради України восьмого скликання.

  Далі у Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П. відбулася «година запитань до Уряду».

  З інформацією та відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступили Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В. та перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Краснопольський Я.В.

  Під час свого виступу Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В. поінформував народних депутатів про ситуацію, яка склалася внаслідок пошкодження ліній електропередач на анексовану територію АР Крим та Півдня України і про стан виконання аварійно-відновлювальних робіт на пошкоджених об’єктах електроенергетики з метою забезпечення надійної роботи об’єднаної енергосистеми України. За його словами, лінія постачання електроенергії «Каховка-Титан» майже відновлена, проте наразі усі ремонтні роботи призупинені через протидії кримськотатарських активістів. Водночас Демчишин В.В. повідомив, що сьогодні відбудеться засідання антикризового енергетичного штабу під головуванням Прем'єр-міністра України Яценюка А.П.

  Перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства Краснопольський Я.В. у своєму виступі, зокрема, поінформував парламентарів про заходи, які здійснює міністерство щодо подальшого реформування земельних відносин та функціонування ринку землі. За його словами, Урядом утворено робочу групу з розроблення законопроектів з питань удосконалення земельних відносин, яку очолює Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г. Робочою групою розроблено низку законопроектів, якими передбачається удосконалення земельних відносин, зокрема щодо: передачі повноважень з розпорядження землями від державних органів до органів місцевого самоврядування; врегулювання відносин, пов’язаних із запровадженням ринку земель сільськогосподарського призначення, розвитку відносин землекористування і власності на землі сільськогосподарського призначення, правового статусу земель колишньої колективної власності, відумерлої спадщини; спрощення процедури оформлення земельних ділянок фізичними та юридичними особами; встановлення справедливої ставки земельного податку за користування землями, що спільно використовуються державними підприємствами та суб’єктами господарювання.

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., перший заступник Міністра фінансів Уманський І.І., заступник Міністра освіти і науки Гевко А.Є.

  Під час пленарного засідання Перший заступник Голови Верховної Ради  Парубій А.В. оголосив про створення міжфракційного депутатського об’єднання «За вільний Кавказ» (голова – народний депутат Шухевич Ю.Р. ).

  Далі заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 150 депутатських запитів (з них 39 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо перегляду комунальних тарифів для населення та індексації заробітної плати, пенсій та прожиткового мінімуму» (Немировський А.В.);

  «щодо виплат стипендій Кабінету Міністрів України для молодих вчених» (Рудик С.Я.);

  Міністра оборони «щодо виплати коштів військовослужбовцям за виконання бойових наказів у зоні проведення АТО» (Лабазюк С.П.).

  Перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. зачитав Звернення Верховної Ради України до демократичних держав світу щодо визнання Голодомору 1932 - 1933 років в Україні злочином геноциду українського народу.

  Народні депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять жертв Голодомору 1932-1933 років.

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Дубневич Я.В. («Блок Петра Порошенка») вимагав розглянути та ухвалити проекти Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення Державного дорожнього фонду України (р. № 2724), «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо створення Державного дорожнього фонду України (р. № 2725);

  Дерев’янко Ю.Б. (позафракційний) наполягав на ухваленні проектів Законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо особливостей державної реєстрації органів місцевого самоврядування як юридичних осіб» (р. 3106) та «Про внесення змін до Розділу ІI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності» щодо розмежування земель на територіях об'єднаних територіальних громад» (р. № 3510).

  Соловей Ю. («Блок Петра Порошенка») привернув увагу до питання виробництва зброї і участі Міністерства оборони у цьому процесі. Звернувся до Міністра оборони з вимогою здійснити перевірку витрачання коштів, виділених на виробництво і закупівлю зброї. Просив вважати його виступ депутатським запитом.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 8 грудня 2015 року.