• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні третьої сесії Верховної Ради України 13 листопада 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 288 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  З інформацією та відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступили Міністр закордонних справ Клімкін П.А. та Міністр економічного розвитку і торгівлі Абромавичус А.

  Під час свого виступу Міністр закордонних справ Клімкін П.А. поінформував народних депутатів про виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України. За його словами, на сьогодні Україна перебуває на завершальній стадії виконання Плану, а також рекомендацій Європейської Комісії, оскільки з 54 рекомендацій 18 - повністю виконано, 36 - у стані виконання. Міністр зазначив, що за результатами роботи експертних місій Європейського Союзу з оцінки прогресу України позитивно оцінено прогрес у таких сферах як: безпека документів, управління кордонами, міграція та притулок, боротьба з легалізацією (відмиванням) коштів та фінансуванням тероризму. Також Клімкін П.А. повідомив, що у разі виконання критеріїв Плану дій наступна доповідь Європейської Комісії очікується до 15 грудня 2015 року і на його думку, носитиме позитивний характер та міститиме пропозицію про включення України до переліку держав з безвізовим режимом короткострокових поїздок.

  Міністр економічного розвитку і торгівлі Абромавичус А. у своєму виступі, зокрема, поінформував парламентарів про заходи, які здійснює міністерство для збільшення експорту в умовах поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з Європейським Союзом. За його словами, міністерством здійснюються наступні заходи: створено Раду з просування експорту (окрема робоча група з питань торгівлі з ЄС) та проведено її перше засідання; опрацьовується питання створення та започаткування діяльності торговельних представництв України (Брюссель, держави-члени ЄС – головні торговельні партнери України); створено і постійно удосконалюється  портал для експортерів; ведеться робота щодо приєднання України до Пан-Європейської Середземноморської регіональної конвенції походження товарів; запроваджена предметна дискусія з ЄС щодо подальшої торгової лібералізації та пошуку точок дотику у сфері промисловості.

  Водночас Абромавичус А. звернувся до народних депутатів з проханням ухвалити проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо уточнення деяких положень) (р. № 2319а), який спрямований на захист національних інтересів у процесі реформування відносин власності, удосконаленню механізмів та процедур приватизації та підвищенню економічної ефективності продажу об’єктів.

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В., перший заступник Міністра фінансів Уманський І.І., перший заступник Міністра оборони Руснак І.С.

  Народні депутати обговорили проект Постанови Верховної Ради України «Про проведення парламентських слухань на тему: «Про реформу охорони здоров'я в Україні» (16 грудня 2015 року) (р. № 3176), проте голосування стосовно нього перенесено на наступний пленарний тиждень.

  Під час пленарного засідання Перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив про створення міжфракційного депутатського об’єднання «На захист порушених конституційних прав громадян та проти політичних репресій «Заборонено забороняти» (голова – народний депутат Деркач А.Л.).

  Далі Перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив 115 депутатських запитів (з них 31 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо активізації заходів відносно ефективного використання енергетичних ресурсів та енергозбереження»  (Євлахов А.С.);

  «щодо відновлення фінансування державних житлових програм для молоді у 2016 році» (ЯринічК.В.);

  Міністра фінансів України «щодо фінансування галузі охорони здоров’я на 2016 рік» (Шипко А.Ф.);

  Міністра соціальної політики України, Міністра фінансів України «щодо забезпечення виконання зобов’язань держави відповідно до Закону України «Про соціальний захист дітей війни»» (Денисенко А.П.).

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Корчинська О.А. («Радикальна партія Олега ляшка) у своєму виступі звернула увагу на численні факти хабарництва у військових комісаріатах. Звернулась до Міністра оборони, Начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних Сил України з вимогою провести повну реорганізацію військових комісаріатів країни і призначати на посади військових комісарів учасників АТО.

  Арешонков В.Ю. («Блок Петра Порошенка») зокрема, привернув увагу до забезпечення учнів загальноосвітніх навчальних закладів державної та комунальної форми власності підручниками за рахунок коштів Державного бюджету України;

  Рибак І.П. («Блок Петра Порошенка») озвучив проблему стану автомобільних доріг на Західній Україні;

  Галасюк В.В. («Радикальна партія Олега Ляшка) звернувся до Голови Верховної Ради  з вимогою проводити «економічний день» кожного пленарного тижня;

  Шухевич Ю.Р. («Радикальна партія Олега Ляшка) закликав народних депутатів включити до порядку денного та ухвалити проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» та деяких інших законів України щодо впорядкування виплат жертвам політичних репресій (р. № 1170);

  Марченко О.О. (позафракційний) вимагав прийняти проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (щодо соціального захисту постраждалих осіб) (р. № 2093).

   

  Наступне пленарне засідання відбудеться 24 листопада 2015 року.