• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях третьої сесії Верховної Ради України 5 листопада 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 317 народних депутатів) відкрив Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б.

  Народні депутати оплесками привітали делегацію депутатів Європейського Парламенту, а також посла Європейського Союзу в Україні Яна Томбінського, які відвідали український парламент.

  Далі перед народними депутатами виступив Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., який, зокрема, відзначив хороший рівень співпраці між Урядом і Верховною Радою та звернувся до парламентарів з проханням ухвалити всі законопроекти, які необхідні для виконання умов щодо забезпечення безвізових поїздок громадян України до країн Європейського Союзу.

  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про зовнішню трудову міграцію» (р. № 2330а), а також прийняла за основу проекти Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» щодо вдосконалення процедури документування осіб» (р. № 3155), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення положень судового захисту іноземців та осіб без громадянств та урегулювання окремих питань, пов'язаних з протидією нелегальній міграції» (р. № 3159) і «Про внесення змін до Цивільного процесуального кодексу України щодо встановлення факту народження або смерті на тимчасово окупованій території України» (р. № 3171), які вніс Кабінет Міністрів.

  Народні депутати підтримали («за» - 304) пропозицію Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б. про продовження вечірнього пленарного засідання до завершення розгляду питань, що стосуються зобов’язань України із лібералізації візового режиму з Європейським Союзом.

  На вечірньому пленарному засіданні Верховна Рада направила на повторне друге читання проекту Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» (р. № 3040), внесений Кабінетом Міністрів.

  Через нерезультативні голосування щодо деяких законопроектів стосовно лібералізації візового режиму з Європейським Союзом Голова Верховної Ради Гройсман В.Б. закрив вечірнє пленарне засідання та заявив про перенесення їх подальшого розгляду на вівторок наступного пленарного тижня.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 15 питань порядку денного:

  прийнято Закон України «Про зовнішню трудову міграцію» (р. № 2330а), внесений Кабінетом Міністрів;

  прийнято за основу 4 проекти Законів України, зокрема, «Трудовий кодекс України» (р. № 1658);

  направлено на повторне друге читання проект Закону України «Про Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів» (р. № 3040), внесений Кабінетом Міністрів;

  включено до порядку денного сесії 6 проектів законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законів України щодо документів, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус, на виконання зобов'язань України з лібералізації візового режиму з Європейським Союзом» (р. № 3224), внесений Кабінетом Міністрів;

  не включено до порядку денного сесії 2 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України» (щодо строків досудового розслідування) (р. № 3197);

  обговорено проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо окремих питань накладення арешту на майно з метою усунення корупційних ризиків при його застосуванні» (р. № 2540а).


  Наступне пленарне засідання відбудеться 6 листопада 2015 року.

  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів