• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях третьої сесії Верховної Ради України 12 листопада 2015 року

  Відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 339 народних депутатів), Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б. нагадав народним депутатам про те, що тематика сьогоднішнього пленарного засідання визначена як «день економіки та дерегуляції».

  У пленарному засіданні взяли участь члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П., який висловив вдячність Голові Верховної Ради за рішення щодо проведення тематичних днів у Верховній Раді. Глава Уряду звернувся до парламентарів з проханням ухвалити пакет законопроектів, які спрямовані на реформування антимонопольного законодавства, впровадження ефективного механізму управління державними компаніями, проведення прозорої приватизації, залученню інвестицій, мораторію на перевірку бізнесу і скорочення дозвільної документації.

  На вимогу депутатських фракцій ВО «Батьківщина» та «Радикальна партія Олега Ляшка» оголосити перерву виступив народний депутат Ляшко О.В., який вимагав негайно ухвалити проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо здешевлення вартості газу для населення» (р. № 2835).

  Верховна Рада розглянула та прийняла за основу проекти Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо управління об'єктами державної власності» (р. № 3062), «Про внесення змін до Закону України «Про державне оборонне замовлення» щодо формування та виконання державного оборонного замовлення (р. № 2090а), внесені Кабінетом Міністрів.

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати розглянули та прийняли за основу проекти Законів України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства у сфері державного нагляду (контролю)» (р. № 2531а) і «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення дозвільних процедур у сфері зовнішньоекономічної діяльності» (р. № 2498а), внесені Кабінетом Міністрів.

  На вимогу депутатських фракцій «Опозиційний блок» та «Партія «Відродження» оголосити перерву виступив народний депутат Шурма І.М., який озвучив проблему з відшкодування податку на додану вартість за поставлену на експорт продукцію підприємствам реального сектору економіки.

  Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому Закону України «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України для участі у багатонаціональному навчанні» (р. № 3428), внесений Президентом України та визначений невідкладним.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 29 питань порядку денного:

  прийнято 7 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення прозорості діяльності Антимонопольного комітету України» (р. № 2102), «Про Державне бюро розслідувань» (р. № 2114)

  прийнято 5 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про визнання геноциду кримськотатарського народу» (р. № 2493а);

  прийнято за основу 9 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про захист економічної конкуренції» (щодо підвищення ефективності системи контролю за економічними концентраціями) (р. № 2168а);

  включено до порядку денного сесії 3 проекти законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законів України з питань банкрутства» (щодо забезпечення європейських стандартів у сфері відновлення платоспроможності боржника та спрощення умов ведення бізнесу в Україні) (р. № 3163), внесений Кабінетом Міністрів;

  не включено до порядку денного сесії проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення умов функціонування ринку природного газу» (р. № 3325), внесений Кабінетом Міністрів;

  не прийнято проект Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про обрання голів, перших заступників, заступників голів, секретарів, членів комітетів Верховної Ради України восьмого скликання та обрання голови, першого заступника, заступників голови, секретаря та членів Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації» (р. № 3115);

  обговорено 3 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків» (р. № 2449).


  Наступне пленарне засідання відбудеться 13 листопада 2015 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів