• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України 3 липня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 224 народних депутати) розпочалося під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду».

  Перед народними депутатами виступили з доповідями та відповіли на усні запитання Міністр аграрної політики та продовольства Павленко О.М., Міністр юстиції Петренко П.Д., заступник Міністра інфраструктури Омелян В.В., перший заступник Міністра культури Ліховий І.Д.

  У своєму виступі Міністр аграрної політики та продовольства Павленко О.М., зокрема, поінформував народних депутатів, що посівні площі в Україні у 2015 році залишилися на рівні минулого року і склали 26 мільйонів гектарів. За його словами, в цілому всі посіви у доброму та задовільному стані. Очікуваний врожай в Україні в 2015 році складе не менше 60 млн. тонн.

  Павленко О.М. повідомив, що за сприяння Міністерства аграрної політики та продовольства у лютому підписано Меморандум між Агентством з розвитку міжнародного співробітництва при Міністерстві закордонних справ Держави Ізраїль та Канадською Асоціацією економічного розвитку щодо підтримки «Українського проекту бізнес-розвитку плодоовочівництва», на який спрямовується допомога у розмірі понад 19 млн. канадських доларів. Ці кошти будуть використані на надання обладнання, проведення навчання, а також для практичної та методичної допомоги в налагодженні ефективнішого ведення сільського господарства для фермерів та власників домогосподарств. Також проводяться переговори зі Світовим банком щодо впровадження проекту розвитку зрошувальних систем в південних регіонах, а також з міжнародними компаніями щодо можливостей започаткування логістичних проектів поглиблення Дніпра та Південного Бугу, модернізації і будівництва зернових терміналів.

  Під час свого виступу Міністр юстиції Петренко П.Д., зокрема, презентував пакет законопроектів, який розроблено Урядом спільно з фракціями коаліції та внесено до Верховної Ради. За його словами, ці законопроекти покращать процедури надання адміністративних послуг у сфері державної реєстрації та забезпечать передачу реєстраційних функцій місцевій владі, нотаріусам, банкам та державним виконавцям. Міністр закликав народних депутатів ухвалити на наступному пленарному тижні проекти Законів України: «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо фінансової забезпеченості надання адміністративних послуг органами місцевого самоврядування) (р. № 2981), «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (р. № 2982), «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань» (р. № 2983), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування та оптимізації надання адміністративних послуг» (р. № 2984).

  Заступник Міністра інфраструктури Омелян В.В. у своєму виступі, зокрема, поінформував про стан автомобільних доріг в Україні. За його словами, вартість того чи іншого виду дорожніх робіт формується відповідно до проектно-кошторисної документації, тобто на основі відповідних будівельних норм і стандартів з ціноутворення. Роботи з будівництва, реконструкції, капітального та поточного середнього ремонту виконують в переважній більшості приватні дорожньо-будівельні компанії.

  У своєму виступі перший заступник Міністра культури Ліховий І.Д., зокрема, повідомив, що міністерство розробило та внесло на розгляд Уряду проект Закону України «Про приєднання до Міжнародного центру вивчення, охорони та реставрації культурних надбань», ухвалення якого Верховною Радою надасть змогу Україні плідно співпрацювати у сфері культурних надбань з Міжнародним центром вивчення питань збереження та відновлення культурних цінностей (ICCROM). Також наголосив, що Міністерство культури опрацьовує питання щодо визначення Національного заповідника «Софія Київська» національним координатором зазначеного Міжнародного центру в Україні.

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Міністр фінансів Яресько Н., Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В., Міністр соціальної політики Розенко В.П., Міністр оборони Полторак С.Т.

  Далі у пленарному засіданні взяли участь Президент України Порошенко П.О., Прем’єр-міністр України Яценюк А.П. та Президент Європейського Парламенту Мартін Шульц.

  Перед народними депутатами виступив Президент Європейського Парламенту Мартін Шульц, який у своєму виступі, зокрема, заявив про те, що зняття санкцій Європейського Союзу проти Росії можливе лише після повного виконання Мінських домовленостей, а також за умови забезпечення поваги до територіальної цілісності і суверенітету України. Закликав народних депутатів посилити парламентаризм в Україні та висловив надію, що гасла та мрії Революції гідності будуть реалізовані.

  Під час пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 156 депутатських запитів (з них 46 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо захисту конституційних прав внутрішньо переміщених осіб на житло та достатній життєвий рівень) (Ларін С. М.);

  «стосовно вжиття заходів по удосконаленню нормативної бази щодо функціонування зернового ринку з метою упередження негативних процесів у сфері виробництва та споживання зерна та формування цін на зерно)  (Шипко А.Ф.);

  Міністра інфраструктури «щодо приведення Положення про використання повітряного простору України у відповідність з Конвенцією про міжнародну цивільну авіацію» (група народних депутатів Гусак В.Г., Васюник І.В. та інші).

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Супруненко О.І. (позафракційний) звернувся з вимогою до Прем’єр-міністра України, Антимонопольного комітету, Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг вжити невідкладних заходів щодо запобігання порушення законодавства про захист економічної конкуренції з боку ПАТ «АК «Київводоканал» та ПАТ «Київенерго». Просив вважати свій виступ депутатським запитом;

  Іллєнко А.Ю. (позафракційний) у своєму виступі, зокрема, закликав народних депутатів ухвалити закон про місцеві вибори;

  Лещенко С.А. («Блок Петра Порошенка») повідомив про те, що, оскільки, при голосуванні за ухвалення Закону України «Про реструктуризацію зобов'язань за кредитами в іноземній валюті» (р. № 1558-1) були порушені положення Закону України «Про Регламент Верховної Ради України», народні депутати збирають підписи під зверненням до Голови Верховної Ради щодо визнання голосування за цей закон нечинним;

  Мусій О.С. («Блок Петра Порошенка») наполягав на розгляді питання про відставку Міністра охорони здоров’я та на оголошенні публічного конкурсу на заміщення цієї посади;

  Шухевич Ю.Б. («Радикальна партія Олега Ляшка») закликав народних депутатів подолати вето Президента України до Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» щодо удосконалення пенсійного забезпечення (р. № 1086).


  Наступне пленарне засідання відбудеться 14 липня 2015 року.