• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України 2 липня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 319 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада розглянула та прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру» (р. № 2887), внесений Кабінетом Міністрів.

  На вимогу депутатських фракцій «Об’єднання «Самопоміч» та ВО «Батьківщина» перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив 30-хвилинну перерву, після якої виступили представники від цих фракцій:

  Тимошенко Ю.В. (ВО «Батьківщина») у своєму виступі, зокрема, поінформувала народних депутатів про те, що сьогодні вранці відбувся парламентський молитовний сніданок, на якому були присутні представники усіх фракцій, та високі міжнародні гості: конгресмени, сенатори, представники багатьох європейських країн. Крім того, народний депутат вимагала терміново розглянути соціально важливі законопроекти щодо зменшення тарифів на житлово-комунальні послуги, індексації заробітних плат та пенсій, скасування оподаткування пенсій тощо;

  Березюк О.Р. («Об’єднання «Самопоміч») закликав народних депутатів ухвалити закон про місцеві вибори, який, за його словами, «дозволить вибирати людям, а не партіям».

  Далі народні депутати перейшли до розгляду кадрових питань.

  Верховна Рада без обговорення ухвалила у цілому Постанову Верховної Ради України «Про звільнення Шевченка І.А. з посади Міністра екології та природних ресурсів України» (р. № 2172а), внесену Кабінетом Міністрів.

  Народні депутати також розглянули та ухвалили у цілому Постанову Верховної Ради України «Про призначення Грицака В.С. на посаду Голови Служби безпеки України» (р. № 2204а), внесену Президентом України.

  За пропозицією Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б. ухвалено рішення («за» - 228) про продовження вечірнього пленарного засідання до 21 години.

  На вечірньому пленарному засіданні Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закони України «Про Національну поліцію» (р. № 2822), під час розгляду якого в ложі Уряду був присутній Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., а також «Про органи внутрішніх справ» (р. № 2561), внесені Кабінетом Міністрів.

  Після тривалого обговорення народні депутати ухвалили у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про прокуратуру» (щодо удосконалення та особливостей застосування окремих положень) (р. № 2667). Водночас, депутатські фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Об’єднання «Самопоміч» покинули на деякий час сесійну залу, висловивши таким чином своє невдоволення тим, що у прийнятому законі не були враховані деякі принципові, на їх погляд, поправки.

  Народні депутати підтримали «за - 261» усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (щодо державних гарантій суб'єктам господарювання у застосуванні ними реєстраторів) (р. № 1088).

  Загалом Верховною Радою розглянуто 10 питань порядку денного:

  1. прийнято 6 Законів України, зокрема, «Про Рахункову палату» (р. № 2072), «Про внесення змін до Закону України «Про звернення громадян» щодо електронного звернення та електронної петиції (р. № 2299), внесених Президентом України та визначених як невідкладні;
  2. прийнято 2 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про звільнення Шевченка І.А. з посади Міністра екології та природних ресурсів України» (р. № 2172а), внесену Кабінетом Міністрів;
  3. прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру» (р. № 2887);
  4. обговорено проект Закону України «Про муніципальну варту» (р. № 2890).


  Наступне пленарне засідання відбудеться 3 липня 2015 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів