• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України 17 липня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 302 народних депутати) розпочалося під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б.

  На початку пленарного засідання народні депутати вшанували хвилиною мовчання пам’ять загиблих внаслідок катастрофи пасажирського авіалайнера «Боїнг-777» авіакомпанії «Малайзійські авіалінії» рейс MH 17, який був збитий 17 липня 2014 року.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П. відбулася «година запитань до Уряду».

  Перед народними депутатами виступив Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., який поінформував народних депутатів про результати робочої поїздки української урядової делегації до США, Канади та Великобританії. Зокрема, за результатами українсько-американського бізнес-форуму відбулося підписання Угоди між Урядом України та Урядом Сполучених Штатів Америки про повітряні перевезення (Угода про «відкрите небо»), яка передбачає зняття обмежень щодо кількості авіаперевізників, рейсів і географії польотів та Меморандуму про взаєморозуміння між НАК «Нафтогаз України» та американською енергетичною компанією Frontera Resources Corporation щодо інвестування в розвідку та видобуток нафти та газу в Україні, а також щодо реалізації проекту з імпорту зрідженого газу (LNG) на основі потужностей цієї американської компанії на території Грузії. Крім того, досягнуто інші домовленості, зокрема, з американською компанією Cargill щодо започаткування масштабного інвестиційного проекту з розвитку інфраструктури морського торговельного порту «Южний» та з американською компанією Horizon Capital щодо масштабної інвестиції в український Інтернет-магазин Rozetka.ua.

  Також у рамках Форуму відбулася ціла низка двосторонніх зустрічей керівництва Уряду України з представниками американського бізнесу та урядових кіл США, за результатами яких, зокрема, досягнуто домовленості про участь американських компаній у приватизації українських державних підприємств та надання Україні подальшої допомоги з боку американської сторони для проведення внутрішніх реформ.

  Під час пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 153 депутатських запити (з них 40 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо врегулювання питання видачі довідок про склад сім’ї для отримання державної соціальної допомоги, пільг та субсидій» (Денисенко А.П.);

  «щодо оцінки загроз енергетичній незалежності України» (Марченко О.О.);

  «щодо організації виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» (Осуховський О.І.);

  Міністра фінансів «щодо надання інформації про порядки використання бюджетних коштів, паспорти бюджетних програм, звіти про виконання бюджетних програм, бюджетний розпис та звіти про його виконання за 2013, 2014, 2015 роки» (Маркевич Я.В.).

  Далі народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада ухвалила за основу та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо збільшення видатків для потреб оборони і безпеки) (р. № 2381а), внесений Кабінетом Міністрів.

  Наприкінці пленарного засідання перший заступник Голови Верховної Ради оголосив:

  -                      про вихід народного депутата Добродомова Д.Є. зі складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка»;

  -                      про створення двох міжфракційних депутатських об’єднань: «Котрабанда – стоп» (голова – народний депутат Гузь І.В.) та «Південь України» (співголови – народні депутати Унгурян П.Я., Гордєєв А.А., Кремінь Т.Д.).

  Загалом Верховною Радою розглянуто 22 питання порядку денного:

  1. прийнято 9 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції» (р. № 2109а), внесений Президентом України та визначений невідкладним; «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо збільшення видатків на забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл за рахунок економії грошових коштів на оплату праці та соціальне забезпечення народних депутатів України) (р. № 2335а);
  2. прийнято Постанову Верховної Ради України «Про призначення чергових виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів у 2015 році (25 жовтня)» (р. № 2148а);
  3. прийнято за основу проект Закону України «Про внесення зміни до Бюджетного кодексу України щодо експерименту в Одеській, Волинській та Львівській областях з фінансування реконструкції, поточного ремонту автомобільних доріг загального користування державного значення» (р. № 2315а), внесений Президентом України та визначений невідкладним;
  4. включено до порядку денного сесії 9 законодавчих актів України, зокрема, «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо оподаткування суб'єктів господарювання, що здійснюють видобування газу природного) (р. № 2352а), внесений Кабінетом Міністрів;
  5. не прийнято проект Закону України «Про старательську діяльність» (р. № 2013);
  6. обговорено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо правил паркування, зупинки, стоянки транспортних засобів» (р. № 2228).


  Відповідно до прийнятої Верховною Радою 16 липня Постанови Верховної Ради України «Про внесення змін до календарного плану проведення другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання» (р. № 2374а) продовжено строк проведення другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання до 1 вересня 2015 року. Встановлено, що з метою вирішення питань, пов’язаних із ситуацією в Україні, та необхідністю прийняття у зв’язку з цим Верховною Радою України відповідних рішень, пленарні засідання Верховної Ради України скликаються у разі необхідності Головою Верховної Ради України.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів