• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях другої сесії Верховної Ради України 16 липня 2015 року

  На початку ранкового пленарного засідання (зареєструвався 331 народний депутат) Голова Верховної Ради України Гройсман В.Б. на вимогу депутатських фракцій  коаліції оголосив 30-хвилинну перерву для  проведення консультацій щодо питань порядку денного, яка тривала значно довше. У консультаціях взяли участь також Президент України Порошенко П.О. та Прем’єр-міністр України Яценюк А.П.

  Під час пленарного засідання Голова Верховної Ради привітав народних депутатів з 25-ю річницею прийняття Декларації про державний суверенітет України. Народні депутати привітали оплесками присутніх у гостьовій ложі послів і представників дипломатичного корпусу зарубіжних країн, членів Венеціанської комісії, представників Ради Європи, а також представників органів місцевого самоврядування та їх асоціацій.

  Верховна Рада підтримала («за» - 241) пропозицію головуючого про порядок роботи парламенту на поточний день.

  У пленарному засіданні взяли участь Президент України Порошенко П.О. та Прем’єр-міністр України Яценюк А.П.

  Перед народними депутатами виступив Президент України Порошенко П.О., який представив проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо децентралізації влади) (р. № 2217а). Глава держави у своєму виступі, зокрема, доповів про основні особливості законопроекту стосовно відходу від централізованої моделі управління в державі, забезпечення спроможності місцевого самоврядування та побудови ефективної системи територіальної організації влади в Україні, враховуючи принципи субсидіарності, повсюдності і фінансової самодостатності місцевого самоврядування. Ці зміни стосуються, передусім, децентралізації державної влади в Україні та посилення конституційно-правового статусу місцевого самоврядування. Президент України зазначив, що запропоновані законопроектом зміни повністю відповідають європейським та міжнародним стандартам, враховують відповідні висновки і зауваження Венеціанської комісії та дадуть змогу забезпечити спроможність місцевого самоврядування і побудову ефективної системи територіальної організації влади в Україні.

  Під час обговорення виступив Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., який, зокрема, закликав народних депутатів проявити мудрість і підтримати зміни до Конституції України щодо децентралізації влади.

  За результатами обговорення народні депутати ухвалили Постанову Верховної Ради  «Про включення до порядку денного другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо децентралізації влади) і про його направлення до Конституційного Суду України» (р. № 2217а/П).

  На вечірньому пленарному засіданні Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому низку законопроектів, спрямованих на подальшу співпрацю з Міжнародним валютним фондом, іншими міжнародними фінансовими організаціями. Під час розгляду зазначених питань в ложі Уряду перебував Прем’єр-міністр України Яценюк А.П. та члени Кабінету Міністрів України.

  На вимогу двох депутатських фракцій оголосити перерву головуючий надав слово для виступу народному депутату Ляшку О.В., який закликав Голову Верховної Ради винести на розгляд парламенту питання про припинення депутатських повноважень депутатів-сумісників. Водночас він звернувся з вимогою до Прем’єр-міністра України негайно зобов’язати народних депутатів Насірова Р.М. та Гвоздьова М.О., які суміщають посади у виконавчій владі, написати заяви про складення ними депутатських повноважень.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 30 питань порядку денного:

  1. Прийнято 9 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо унормування питання оплати робіт та заходів, виконаних підприємствами Державного агентства з управління зоною відчуження) (р. № 2158а); «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення адміністрування податку на додану вартість» (р. № 2173а), внесених Кабінетом Міністрів.
  2. прийнято 9 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, національних парламентів держав світу щодо створення міжнародного трибуналу для судового переслідування осіб, відповідальних за злочин, пов'язаний зі збитим літаком авіакомпанії Malaysian Airlines, що здійснював рейс MH17 17 липня 2014 року» (р. № 2350а);
  3. прийнято за основу 2 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання і протидії політичній корупції»(р. № 2123а);
  4. направлено на повторне друге читання проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо реформування системи управління автомобільними дорогами загального користування» (р. № 0954);
  5. не включено до порядку денного сесії 5 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (щодо збільшення видатків на забезпечення підручниками учнів загальноосвітніх шкіл за рахунок економії грошових коштів на оплату праці та соціальне забезпечення народних депутатів України) (р. № 2335а), внесений Кабінетом Міністрів;
  6. не прийнято 4 проекти Законів України, зокрема, «Про додаткові заходи щодо забезпечення індивідуальної безпеки осіб, які виконують службові обов'язки в межах території, на якій введений воєнний стан або проводиться антитерористична операція» (р. № 2806).


  Наступне пленарне засідання відбудеться 17 липня 2015 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів