• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 10 квітня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 256 народних депутатів) розпочалося під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду» з питань формування тарифів на енергоносії для населення та відповідна інформація Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг.

  З відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступили тимчасово виконуючий обов’язки Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Вовк Д.М., Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В. і Міністр соціальної політики Розенко П.В.

  Зокрема, тимчасово виконуючий обов’язки Голови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг Вовк Д.М. нагадав, що поступовий і прозорий перехід до економічно обґрунтованого підвищення тарифів на газ та електроенергію прописано в Коаліційній угоді. Зазначив, що завданням Національної комісії є встановлення таких тарифів, а завданням для Міністерства соціальної політики є надання підтримки соціально-незахищеним верствам населення.

  У своєму виступі Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В., зокрема, заявив, що на сьогодні річний видобуток природного газу в Україні становить близько 19,5 млрд. куб. метрів і цього об’єму не вистачає для потреб населення, оскільки споживання газу населенням протягом року становить майже 21 млрд. куб. м. Міністр наголосив, що Міністерство енергетики та вугільної промисловості спільно з НАК «Нафтогаз України» мають намір направляти для потреб населення газ, що видобувається ВАТ «Укрнафта», який компанія використовувала для свого внутрішнього споживання.

  Міністр соціальної політики Розенко П.В. у своєму виступі, зокрема, повідомив про спрощену процедуру отримання житлових субсидій. За його словами, житлова субсидія призначатиметься на підставі лише двох документів – заяви і декларації спрощеної форми, які отримає кожен споживач разом з рахунком на оплату послуг та інструкцію щодо їх заповнення. Субсидія призначатиметься на 12 місяців і буде продовжуватися автоматично на наступний період. Крім того, на призначення субсидії матимуть право особи, які проживають у житловому приміщенні на підставі договору найму (оренди) житла і на яких відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Віце-прем’єр-міністр України – Міністр культури Кириленко В.А., Міністр аграрної політики та продовольства Павленко О.М., перший заступник Міністра фінансів Уманський І.І.

  Народні депутати підтримали протокольні доручення Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б. про утворення робочих груп з перевірки фактів корупції та можливих зловживань у державному секторі економіки на базі Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності і Комітету з питань запобігання і протидії корупції та з питань тарифоутворення - у Комітеті з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства.

  Під час пленарного засідання перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив 148 депутатських запитів (з них 54 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо порядку обслуговування коштів місцевих бюджетів»(Лаврик О.В.);

  «щодо Державної цільової соціальної програми подолання та запобігання бідності на період до 2015 року» (Шипко А.Ф.);

  Віце-прем’єр-міністра України – Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства «щодо стану виконання третього етапу Державної цільової соціально-економічної програми будівництва (придбання) доступного житла на 2010-2017 роки» (Денисенко А.П.);

  Міністра енергетики та вугільної промисловості «щодо негативних наслідків підняття тарифів на електроенергію та газ» (Шинькович А.В.);

  Міністра охорони здоров’я «щодо перевірки на відповідність встановленим нормам харчування в дитячих дошкільних навчальних закладах» (Лінько Д.В.).

  Наприкінці пленарного засідання перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив про створення двох міжфракційних депутатських об’єднань: «За енергетичну незалежність України» (співголови – народні депутати Бєлькова О.В., Домбровський О.Г., Войціцька В.М.) та «За профспілки» (голова – народний депутат Каплін С.М.).

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Кривошея Г.Г. («Народний фронт») у своєму виступі, зокрема, вимагав провести перевірку та вжиття відповідних заходів щодо незаконних забудов у м. Києві та попросив вважати його виступ депутатським запитом;

  Мусій О.С. («Блок Петра Порошенка») звернув увагу на проблеми щодо реформування системи охорони здоров’я. Запропонував заслухати у Верховній Раді звіт Міністра охорони здоров’я стосовно проведення реформ в цій системі;

  Крулько І.І. (ВО «Батьківщина») закликав прийняти на наступному пленарному тижні Постанови Верховної Ради України: «Про Звернення Верховної Ради України до Президента Російської Федерації про необхідність дотримання Комплексу заходів щодо виконання Мінських угод та звільнення незаконно утримуваного народного депутата України VIII скликання Надії Савченко (р. № 2579), «Про запровадження персональних санкцій проти осіб, відповідальних за незаконне ув'язнення в Російській Федерації народного депутата України, члена Постійної делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи Надії Савченко (р. № 2571)

  Силантьєв Д.О. («Радикальна партія Олега Ляшка») у своєму виступі, зокрема, звернувся з проханням до Прем’єр-міністра взяти під особистий контроль збереження системи фізичного виховання у навчальних закладах. Просив вважати його виступ депутатським запитом з цього питання.


  Наступне пленарне засідання відбудеться 21 квітня 2015 року.