• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України 9 квітня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 293 народних депутати) розпочалося під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б.

  На початку пленарного засідання, яке проходило за участю Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Арсенія Яценюка, членів Кабінету Міністрів України, дружин Президентів України та Республіки Польща, виступив Президент Республіки Польща Броніслав Коморовський, який у своєму виступі, зокрема, заявив, що Польща вважає Україну надзвичайно важливим партнером і сусідом і зробить усе можливе, аби допомогти українському народу на шляху до Європи.

  Далі народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада розглянула та прийняла за основу проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про гуманітарну допомогу» (щодо оперативності прийняття рішень) (р. № 2532), а також ухвалила в цілому Закони України «Про увічнення перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939 - 1945 років» (р. № 2539) і «Про доступ до архівів репресивних органів комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років» (р. № 2540), внесених Кабінетом Міністрів України.

  На вимогу депутатської фракції «Опозиційний блок» та групи «Воля народу» виступив народний депутат Бойко Ю.А., який заявив, що фракція не буде голосувати за проекти законів, запропоновані до розгляду в порядку денному, оскільки вони не відображають того, що, на їх думку, сьогодні потрібно людям.

  Під час вечірнього пленарного засідання перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. оголосив:

  про створення міжфракційного депутатського об’єднання «Тернопільщина» (голова – народний депутат Заставний Р.Й.);

  про визначення Радою Коаліції голови депутатської фракції «Радикальна партія» народного депутата Ляшка О.В. виконуючим обов’язки Координатора Коаліції у зв’язку з достроковим складанням повноважень народним депутатом Тетеруком А.А., який виконував ці обов’язки.

  Народні депутати ухвалили в другому читанні та в цілому Закони України: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо децентралізації повноважень у сфері архітектурно-будівельного контролю та удосконалення містобудівного законодавства» (р. № 1546), «Про ринок природного газу» (р. № 2250), внесені Кабінетом Міністрів.

  Верховна Рада підтримала («за» - 228) пропозицію Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б. про продовження вечірнього пленарного засідання до завершення розгляду питань порядку денного.

  Згодом через відсутність достатньої кількості народних депутатів для прийняття рішень перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. закрив вечірнє пленарне засідання.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 34 питання порядку денного:

  1. прийнято з урахуванням пропозицій Президента України Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо встановлення цін (тарифів)» (р. № 0919);
  2. прийнято 21 Закон України, зокрема, «Про внесення зміни до Закону України «Про Державну прикордонну службу України» (р. № 2471), «Про внесення зміни до Закону України «Про загальну структуру і чисельність Служби безпеки України» (р. № 2472), внесених Президентом України та визначених як невідкладні;
  3. прийнято за основу 6 проектів Законів України, зокрема, «Про правовий режим воєнного стану» (р. № 2541), «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення порядку речового забезпечення військовослужбовців» (р. № 2551), внесених Президентом України та визначених як невідкладні;
  4. не прийнято 6 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законів України щодо способу виконання судових рішень» (р. № 1568), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо окремих правових аспектів поліпшення позицій України у рейтингу Doing Business» (р. № 2382), внесених Кабінетом Міністрів.


  Наступне пленарне засідання відбудеться 10 квітня 2015 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів