• In English
 • Про основні події, які відбулися на позачерговому пленарному засіданні третьої сесії Верховної Ради України 17 грудня 2015 року

  Відкриваючи позачергове пленарне засідання (зареєструвалося 350 народних депутатів) Голова Верховної Ради Гройсман В.Б. поінформував народних депутатів про те, що сьогодні відбулася нарада керівників депутатських фракцій і груп за участю Прем'єр-міністра України Яценюка А.П., на якій обговорювалися подальші дії щодо ухвалення Державного бюджету України на 2016 рік та податкової реформи. Зокрема, за результатами наради було узгоджено, що новий Податковий кодекс має бути спільним продуктом Уряду і Верховної Ради, який повинен відповідати критеріям розвитку і стимулювання національної економіки, тому робота над ним буде продовжена і в наступному році. Для цього буде створено робочу групу з фахових представників депутатських фракцій і груп, Кабінету Міністрів за безпосередньої участі Прем'єр-міністра України.

  У пленарному засіданні взяли участь члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П., який у своєму виступі перед народними депутатами, зокрема, зазначив, що одне з основних завдань Державного бюджету України на 2016 рік - це забезпечення соціальної справедливості і підвищення  соціальних стандартів. Прем’єр-міністр України наголосив на необхідності доопрацювання народними депутатами до 24 грудня ц.р. проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» та необхідних для його наповнення законопроектів і висловив сподівання, що зазначені законопроекти буде ухвалено до кінця поточного року.

  Також Глава Уряду запропонував Верховній Раді прийняти у першому читанні урядовий законопроект про внесення змін до Податкового кодексу, доопрацювати його та ввести в дію після широкого публічного обговорення протягом 2016 року. «Переконаний, що ми знайдемо в собі сили, щоб ухвалити бюджет і податкові зміни, створити робочі місця, і дати Україні далі розвиватися без політиканства і пустопорожніх заяв, а виключно шляхом поступових правильних і ефективних реформ», - підкреслив Яценюк А.П.

  Далі Міністр фінансів Яресько Н. представила проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» (р. № 3000) та відповіла на низку запитань народних депутатів.

  Також народні депутати обговорили проект Закону України «Про створення конкурентних умов в оподаткуванні та стимулювання економічної діяльності в Україні» (р. № 3630), внесений Кабінетом Міністрів. Із доповіддю виступила та відповіла на численні запитання народних депутатів Міністр фінансів Яресько Н.

  Згодом Голова Верховної Ради Гройсман В.Б. поінформував про те, що подальша робота над обговореними сьогодні законопроектами продовжиться у комітетах Верховної Ради, та закрив позачергове пленарне засідання.