• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях третьої сесії Верховної Ради України 22 грудня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвався  321 народний депутат) під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. розпочалося із виголошення народними депутатами низки заяв, звернень та пропозицій від депутатських фракцій і груп, зокрема:

  Бурбак М.Ю. («Народний фронт») у своєму виступі, зокрема, наголосив на необхідності ухвалення проекту Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік», який доопрацьований народними депутатами і Урядом. Закликав парламентаріїв до конструктивної роботи у складі єдиної спільної команди;

  Соболєв Є.В. (Об’єднання «Самопоміч») вимагав негайного ухвалення  проекту Закону України «Про проведення позачергових виборів Криворізького міського голови (27 березня 2016 року)» (р. № 3613). Заявив, що фракція не голосуватиме за інші рішення, доки не буде підтримано це питання;

  Тимошенко Ю.В. («ВО «Батьківщина») заявила, що фракція  наполягає на розгляді проекту Державного бюджету на 2016 рік за повною процедурою. Закликала народних депутатів при ухваленні Держбюджету пам’ятати про потреби людей;

  Бондар В.В. (Партія «Відродження») у своєму виступі поінформував про недоліки, на його думку, проекту Державного бюджету на 2016 рік і запропонованих змін до Податкового кодексу. Вимагав зберегти джерела наповнення місцевих бюджетів, необхідних для фінансування соціальних видатків;

  Луценко Ю.В. («Блок Петра Порошенка») зокрема, закликав народних депутатів проголосувати за направлення законопроекту «Про внесення змін до Конституції України» (щодо правосуддя) на висновок до Конституційного Суду України;

  Ляшко О.В. («Радикальна партія Олега Ляшка») вимагав ухвалити законопроект про перерахунок ціни на газ для населення;

  Бойко Ю.А. («Опозиційний блок») у своєму виступі закликав до мирного врегулювання ситуації на Донбасі та працювати над економічною безпекою держави.

  Далі народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада достроково припинила повноваження народних депутатів Огнєвіч З.Л. і Мартиненка М.В. у зв’язку із поданими ними заявами.

  Під час пленарного засідання народні депутати від фракції «Об’єднання «Самопоміч» заблокували трибуну у залі пленарних засідань з вимогою призначити повторні вибори міського голови у Кривому Розі Дніпропетровської області. Водночас головуючий оголосив перерву до 12 години та запросив керівників депутатських фракцій і груп на консультації з цього питання.

  Після тривалої перерви Голова Верховної Ради Гройсман В.Б. поінформував народних депутатів про результати досягнутих домовленостей. За його словами, після розгляду законопроекту «Про внесення змін до Конституції України» (щодо правосуддя) будуть розглянуті пропозиції щодо розгляду питання про проведення позачергових виборів Криворізького міського голови.

  Верховна Рада  ухвалила Постанову Верховної Ради України «Про включення до порядку денного третьої сесії Верховної Ради України восьмого скликання законопроекту про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя) і про його направлення до Конституційного Суду України» (р. № 3524/П).

  Далі народні депутати підтримали («за» - 264) пропозицію Голови Верховної Ради про розгляд питання про проведення позачергових виборів Криворізького міського голови на пленарному засіданні 23 грудня 2015 року.

  Також народні депутати підтримали («за» - 226) пропозицію головуючого про продовження вечірнього пленарного засідання до завершення розгляду питань, пов’язаних з прийняттям Державного бюджету на 2016 рік.

  На вимогу депутатських фракцій «Об’єднання «Самопоміч» та «Радикальна партія Олега Ляшка» оголосити перерву виступив народний депутат Ляшко О.В., який закликав народних депутатів відправити у відставку Генерального прокурора та заявив про повторний збір підписів за його відставку.

  На початку вечірнього пленарного засідання Голова Верховної Ради Гройсман В.Б. оголосив перерву до 17 години, оскільки ще не завершився розгляд пов’язаних з бюджетом питань на засіданнях комітетів Верховної Ради.

  У пленарному засіданні взяли участь члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П., який звернувся до народних депутатів з проханням приступити до розгляду законопроектів, пов'язаних з прийняттям проекту Закону України про Державний бюджет України на 2016 рік.

  Далі Верховна Рада прийняла Постанови Верховної Ради «Про особливості процедури розгляду законопроектів, що пов'язані з прийняттям проекту Закону України про Державний бюджет України на 2016 рік» (р. № 3000-П) та «Про особливості процедури розгляду і прийняття проекту Закону України про Державний бюджет України на 2016 рік» (р. № 3000-П1).

  Народні депутати обговорили проекти Законів України «Про внесення зміни до Закону України «Про управління об'єктами державної власності» (щодо права отримання частини чистого прибутку (доходу) (р. № 3627), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо стабілізації фінансового стану держави та удосконалення окремих положень соціальної політики) (р. № 3628), «Про заходи щодо стимулювання зовнішньо-економічної діяльності» (р. № 3533), «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році» (р. № 3688), які вніс Кабінет Міністрів, проте прийняття рішень стосовно них відкладено на наступне пленарне засідання.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 9 питань порядку денного:

  1. прийнято 5 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про дострокове припинення повноважень народного депутата України Мартиненка М.В.» (р. № 3604);
  2. включено до порядку денного сесії та направлено на висновок Конституційного Суду України проект Закону України «Про внесення змін до Конституції України» (щодо правосуддя) (р. № 3524), внесений Президентом України та визначений невідкладним;
  3. обговорено 4 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення зміни до Закону України «Про управління об'єктами державної власності» (щодо права отримання частини чистого прибутку (доходу) (р. № 3627), внесений Кабінетом Міністрів.


  Наступне пленарне засідання відбудеться 23 грудня 2015 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів