• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 5 червня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 279 народних депутатів) розпочалося під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б.

  На початку пленарного засідання склав присягу народний депутат Зубач Л.Л., обраний по загальнодержавному багатомандатному виборчому округу за виборчим списком політичної партії «Об’єднання «Самопоміч».

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П. відбулася «година запитань до Уряду».

  Перед народними депутатами виступили з доповідями та відповіли на запитання Міністр освіти і науки Квіт С.М. і Міністр охорони здоров’я Квіташвілі О.

  У своєму виступі Міністр освіти і науки Квіт С.М., зокрема, зазначив, що імплементація Закону України «Про вищу освіту» супроводжується тотальним переглядом і аналізом законодавчих актів, актів Кабінету Міністрів України, власних нормативно-правових актів міністерства, а також нормативно-правових актів інших міністерств. За результатами проведеного аналізу внесено зміни або запропоновано внести зміни до вказаних вище нормативно-правових актів, визнано або пропонується визнати такими, що втратили чинність, деякі нормативно-правові акти, на заміну яким прийнято або розробляються нові акти. За словами Міністра, для імплементації закону потрібно ухвалити понад 50 нормативно-правових документів. При цьому він зазначив, що станом на 1 червня 2015 року уже ухвалено 8 і розроблено 25 нормативно-правових актів. Також Міністр освіти і науки заявив про критичну нестачу шкільних автобусів для перевезення учнів українських шкіл.

  Під час свого виступу Міністр охорони здоров’я Квіташвілі О. представив план реформування системи охорони здоров’я в Україні. Він назвав стратегічні завдання для проведення реформ, а саме: зміни у фінансуванні системи охорони здоров'я та принципів оплати праці персоналу закладів охорони здоров'я; нові форми управління закладами охорони здоров’я та ресурсами; нова система громадського здоров’я з гарантованим пакетом послуг тощо.

  Міністр охорони здоров’я наголосив, що важливим кроком реформи буде наближення медичного персоналу до пацієнтів навіть у віддалених селах і містечках, гарантоване безкоштовне надання послуг первинної та невідкладної допомоги, збільшення заробітної плати медикам та надання лікарням можливості вести господарську діяльність. Квіташвілі О. повідомив, що Міністерство пропонує змінити правовий статус закладів охорони здоров'я та надати їм автономію в управлінні, а також внести зміни у фінансуванні системи охорони здоров'я. За його словами, передбачається перехід від бюджетної установи до форми державного підприємства, комунального підприємства, господарського товариства або інших організаційно-правових форм згідно з чинним законодавством, залишаючись при цьому у власності держави. Заклади охорони здоров’я будуть управляти своїми бюджетами самостійно, розробляти фінансові плани для розвитку установ, ефективніше використовувати ресурси.

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., Міністр юстиції Петренко П.Д.

  Під час пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 129 депутатських запитів (з них 38 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо припинення зловживань на ринку газопостачання для населення» (Петьовка В.В.);

  «щодо недопущення зриву оздоровлення та відпочинку дітей у мережах відповідних дитячих закладів у літній період 2015 року» (Шипко А.Ф.);

  Міністра охорони здоров’я, Міністра оборони «щодо надання інформації про рівень забезпечення військових медичних закладів лікарськими засобами і виробами медичного призначення» (Сисоєнко І.В.);

  Міністра інфраструктури «щодо запланованих проектів та програм з енергоефективності та енергомодернізації державних підприємств на 2015-2016 роки» (Маркевич Я.В.).

  Народні депутати заслухали звіт робочої групи з перевірки оприлюднених Державною фінансовою інспекцією повідомлень про фінансові порушення, а також з перевірки інших фактів зловживань у державному секторі економіки.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 6 питань порядку денного:

  1. не включено до порядку денного сесії 6 проектів Законів України, зокрема, «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (р. № 2982).

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Осуховський О.І. (позафракційний) звернувся до Прем’єр-міністра України з вимогою звільнити керівника державного підприємства «НАЕК «Енергоатом». Закликав народних депутатів прийняти закон про Тимчасові слідчі комісії;

  Галасюк В.В. («Радикальна партія Олега Ляшка») у своєму виступі, зокрема, наголосив, що всі зусилля державної влади мають бути направлені на подолання безробіття та створення нових робочих місць, запровадження потужних стимулів для залучення інвестицій та масштабне стимулювання експортної експансії українських виробників;

  Демчак Р.Є. («Блок Петра Порошенка») наголосив, зокрема, що держава має сприяти малим і середнім підприємствам у веденні бізнесу та закликав Уряд внести до Верховної Рада пакет законодавчих змін з цього питання;

  Мусій О.С. («Блок Петра Порошенка») звернувся до Уряду з вимогою щодо негайного розгляду концепції реформування вугільної галузі.

  Лубінець В.В. («Блок Петра Порошенка») навів  факти  з контрабанди зерна, що транспортувалося великоваговими вантажними автомобілями з окупованої території Донецької області. Звинуватив представників Антитерористичного центру у бездіяльності стосовно цієї ситуації. Просив вважати його виступ депутатським зверненням.


  Наступне пленарне засідання відбудеться 16 червня 2015 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів