• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України 19 червня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 269 народних депутатів) розпочалося під головуванням першого заступника Голови Верховної Ради України Парубія А.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду» щодо виконання плану дій з візової ліберіалізації, добровільного об’єднання територіальних громад, речового забезпечення військово­службовців та криміногенної ситуації в Україні.

  З відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступили Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., Міністр закордонних справ Клімкін П.А., заступник Міністра оборони Гусєв Ю.В.

  У своєму виступі Віце-прем’єр-міністр України - Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Зубко Г.Г., зокрема, поінформував, що децентралізація - це ключова реформа, яка відкриває шлях до Європейського Союзу, яка має посилити вплив громадян на рішення, що приймаються не тільки на місцях, але і в центральній вертикалі влади. За його словами, процес децентралізації не передбачає реформу адміністративно-територіального устрою, в Україні мають залишатися як райони так і області. Повноваження - це єдине, що розподіляється максимально на об'єднання територіальних громад. Наголосив на необхідності формування ефективних, економічно спроможних громад.

  Зубко Г.Г. наголосив, що Урядом розроблено законопроект про передачу повноважень щодо розпорядження земельними ресурсами територіальним громадам, прийняття якого допоможе місцевим громадам самим вести перемовини з інвесторами та залучати інвестиції.

  Під час свого виступу Міністр закордонних справ Клімкін П.А. поінформував народних депутатів про стан виконання плану дій з візової лібералізації. Міністр, зокрема, наголосив, що з 15 напрямків, визначених для України, і які були оцінені – 2 вважаються повністю виконаними, 8 – майже виконаними, 4 – частково, з дуже гарною перспективою щодо подальшого прогресу, 1 – як частково виконаний. Зазначив, що Міністерство закордонних справ до 17 серпня 2015 року має підготувати звіт про виконання Україною рекомендацій Європейського Союзу для лібералізації візового режиму. За його словами, на основі цього звіту Україна буде мати оціночні місії ЄС і остаточний звіт Європейської Комісії, який має послужити основою для позитивного висновку і імплементації безвізового режиму в 2016 році. Клімкін П.А нагадав, що Європейський Союз 15 грудня 2015 року оприлюднить свою оцінку виконання Україною плану щодо лібералізації візового режиму.

  Заступник Міністра оборони Гусєв Ю.В. у своєму виступі, зокрема, повідомив, що стандарти НАТО вже впроваджуються в системі речового забезпечення українських військових. За його словами, це методи балістичних випробувань персональних броньованих засобів захисту і бойового обмундирування та захист очей військовослужбовців. Також розроблено технічні умови на низку предметів речового майна, впроваджено забезпечення військовослужбовців у польових умовах питною водою, введено і додаткове харчування. Він зазначив, що потреба у фінансовому ресурсі за напрямом тилового забезпечення Міністерства оборони на 2015 рік складає понад 12 млрд. грн., фактично у 2015 році виділено фінансовий ресурс у розмірі 6,5 млрд. грн., що складає 54% від потреби.

  Також на окремі усні запитання народних депутатів відповіли: Міністр інфраструктури Пивоварський А.М., Міністр фінансів Яресько Н., Міністр енергетики та вугільної промисловості Демчишин В.В., Міністр аграрної політики та продовольства Павленко О.М., перший заступник Міністра юстиції Севостьянова Н.І., перший заступник Міністра соціальної політики Шевченко В.В.

  На пленарному засіданні заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 110 депутатських запитів (з них 34 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо призначення Віце-прем’єр-міністра з питань військово-промислового комплексу» (Кишкар П.М.);

  «щодо посилення заходів із збереження автомобільних доріг» (Лінько Д.В.);

  «щодо поновлення державних гарантій працівникам освіти» (Мартовицький А.В.);

  Міністра освіти і науки, Міністра охорони здоров’я «щодо розробки та затвердження освітніх програм з підготовки спеціалістів з медичної та психологічної реабілітації» (Сисоєнко І.В.).

  На вимогу депутатських фракцій «Народний фронт» та «Радикальна партія Олега Ляшка» головуючий надав слово для виступу народному депутату Пашинському С.В. («Народний фронт»), який заявив, що фракція вимагає розглянути у вівторок наступного пленарного тижня законопроекти щодо підвищення обороноздатності держави. На його думку, робота парламенту через низьку явку народних депутатів сьогодні зірвана, тому фракція покидає сесійну залу.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 3 питання порядку денного:

  1. прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про житлово-комунальні послуги» (щодо нарахування субсидій пенсіонерам та інвалідам) (р. № 2676);
  2. не включено до порядку денного сесії 2 проекти Законів України: «Про внесення змін до Закону України «Про ліцензування видів господарської діяльності» щодо забезпечення безперервності ліцензування та захисту економічних інтересів держави (р. № 2086а); «Про внесення зміни до Прикінцевих положень Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" (щодо особливостей правочинів із заарештованим у кримінальному провадженні майном, що виступає речовими доказами у вигляді товарів або продукції, що піддаються швидкому псуванню) (р. № 2011а).

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Рудик С.Я. (позафракційний) у своєму виступі, зокрема, вимагав провести відкриті конкурси на посади директорів державних підприємств, а також звернувся до Міністра внутрішніх справ з вимогою надати інформацію щодо кількості розкритих злочинів у Черкаській області. Просив вважати його виступ депутатським запитом;

  Кодола О.М. (Народний фронт) звернувся до Кабінету Міністрів з проханням надати роз’яснення щодо надання права на безкоштовний проїзд сім’ям загиблих військовослужбовців. Просив вважати його виступ депутатським запитом;

  Антонищак А.Ф. («Блок Петра Порошенка») вимагав від Уряду проведення публічного і прозорого конкурсу на заміщення посади голови фіскальної служби у Львівській області;

  Мосійчук І.В. («Радикальна партія Олега Ляшка») у своєму виступі наголосив, зокрема, на об’єднанні територіальних громад виключно на добровільній основі. Закликав до обговорення народними депутатами змін до Конституції України.


  Наступне пленарне засідання відбудеться 30 червня 2015 року.