• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України 18 червня 2015 року

  Перед початком ранкового пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради України Сироїд О.І. повідомила про те, що наразі триває засідання Ради Коаліції за участю Прем’єр-міністра України Яценюка А.П., тому пленарне засідання розпочнеться об 11 годині.

  Відкрив ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 376 народних депутатів) перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В.

  Народні депутати підтримали («за» - 243) пропозицію Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. щодо порядку розгляду питань порядку денного, узгодженого на засіданні Ради Коаліції.

  Верховна Рада розглянула та ухвалила Закон України «Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором і Кредитної угоди між Україною як Позичальником, Національним банком України як Фінансовим агентом Позичальника та Європейським Союзом як Кредитором» (щодо отримання Україною макрофінансової допомоги Європейського Союзу у сумі до 1 мільярда 800 мільйонів євро) (р. № 0031), а також ухвалила Постанову Верховної Ради України «Про звільнення Наливайченка В.О. з посади Голови Служби безпеки України» (р. № 2110а), внесених Президентом України.

  У пленарному засіданні взяв участь Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., який, зокрема, закликав народних депутатів ухвалити низку законопроектів, необхідних для проведення реформ в Україні.

  Верховна Рада розглянула та прийняла за основу проекти Законів України: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення системи гарантування вкладів фізичних осіб та виведення неплатоспроможних банків з ринку» (р. № 2045а), «Про внесення змін до статті 46 Закону України «Про запобігання корупції» (щодо обсягу декларованої інформації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування) (р. № 2879), «Про внесення змін до деяких законів України у сфері комунальних послуг» (р. № 2029а), «Про внесення змін до Закону України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна» (щодо механізмів впливу на підприємства-боржники)  (р. № 2956), внесених Кабінетом Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 24 питання порядку денного:

  1. прийнято 4 Закони України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розбудови інституційної спроможності Національного банку України» (р. № 2742), «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо розбудови інституційної спроможності Національного банку України» (р. № 2743), внесених Президентом України та визначених як невідкладні;
  2. прийнято Постанову Верховної Ради України «Про звільнення Наливайченка В.О. з посади Голови Служби безпеки України» (р. № 2110а), проект якої вніс Президент України;
  3. прийнято за основу 6 проектів Законів України, зокрема, «Про місцеві вибори» (р. № 2831-3);
  4. включено до порядку денного сесії 10 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законів України у сфері державних закупівель щодо приведення їх у відповідність з міжнародними стандартами та вжиття заходів з подолання корупції» (р. № 2087а), внесений Кабінетом Міністрів;
  5. повернуто на доопрацювання суб’єкту права законодавчої ініціативи проект Закону України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (р. № 2966), внесений Кабінетом Міністрів;
  6. не прийнято 2 проекти Законів України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг» (р. №№ 2966-1, 2966-2).


  Наступне пленарне засідання відбудеться 19 червня 2015 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів