• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 4 червня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 326 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  На початку пленарного засідання склали присягу п’ять членів Вищої ради юстиції: Міністр юстиції Петренко П.Д., Генеральний прокурор Шокін В.М, які відповідно до статті 131 Конституції України входять до її складу за посадою, а також судді: Волковицька Н.О., Олійник А.С., Муравйов О.В., обрані на з’їзді суддів України.

  На вимогу депутатських фракцій «Опозиційний блок» та «Воля народу» оголосити перерву головуючий надав слово для виступу народним депутатам:

  Шурма І.М. («Опозиційний блок») у своєму виступі, зокрема, звернув увагу на критичну ситуацію, яка склалася із засобами медичного забезпечення  військовослужбовців та цивільного населення в зоні проведення АТО на території України. Звернувся до Уряду з проханням переглянути Постанову Кабінету Міністрів від 22.05.2013 № 418 «Про внесення змін до порядку реалізації матеріальних цінностей державного резерву» та прийняти рішення про безоплатну передачу із державного резерву матеріальних засобів медичного призначення для потреб військових, а також для територіальних лікувальних закладів;

  Молоток І.Ф. (« Воля народу») закликав народних депутатів прийняти проект Постанови Верховної Ради України «Про відзначення 95-річчя з дня народження Івана Микитовича Кожедуба (8 червня 2015 року)» (р. № 2693). Звернувся з проханням до Комітету з питань культури і духовності підтримати зазначений проект постанови.

  Верховна Рада достроково припинила повноваження народного депутата Шлемка Д.В. у зв’язку із поданою ним заявою.

  У пленарному засіданні взяли участь Президент України Порошенко П.О., члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П. та інші запрошені офіційні особи.

  Перед Верховною Радою виступив Президент України Порошенко П.О. зі щорічним посланням про внутрішнє і зовнішнє становище України. У своєму виступі Президент України, зокрема, заявив, що незадоволений як своєю роботою, так і роботою Уряду та Верховної Ради. Підкреслив, що «наше спільне завдання - подвоїти і потроїти зусилля заради змін в країні». Закликав парламентську коаліцію якнайшвидше призначити Віце-прем'єр-міністра України, відповідального за євроінтеграцію. Також Президент України підбив підсумки подій останнього року та окреслив найважливіші завдання для української влади на найближчий рік, а саме: продовжити деолігархізацію, дерегуляцію і децентралізацію, розпочати демонополізацію, завершити створення інфраструктури для боротьби з корупцією і перейти в тотальний наступ на неї, почати очищення суддівської гілки влади та прокуратури. Глава держави наголосив на необхідності відновлення економічного зростання країни з початку 2016 року. За його словами, для цього потрібно завершити санацію банківської системи та податкову реформу, включаючи збереження єдиного податку для малого та середнього бізнесу.

  Верховна Рада розглянула та ухвалила за основу та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про порядок допуску та умови перебування підрозділів збройних сил інших держав на території України» (р. № 2953), внесений Кабінетом Міністрів.

  На вимогу депутатських фракцій «Радикальна партія Олега Ляшка» та «Народний фронт» оголосити перерву перший заступник Голови Верховної Ради Парубій А.В. надав слово для виступу народному депутату           Геращенку А.Ю., який звернувся до Голови Верховної Ради з проханням зобов`язати народного депутата Льовочкіна С.В. з'явитися на допит в Головне слідче управління Міністерства внутрішніх справ у справі про загибель Калашнікова О.І.

  На вечірньому пленарному засіданні Верховна Рада розглянула та ухвалила за основу та в цілому Закон України «Про внесення змін до статті 282 Митного кодексу України» (щодо звільнення від сплати мита дарунків державі) (р. № 2659), а також прийняла за основу проекти Законів України: «Про внесення змін до Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» (щодо безоплатної передачі окремо визначеного майна)  (р. № 2660), «Про внесення зміни до статті 216 Кримінального процесуального кодексу України щодо уточнення підслідності Національного антикорупційного бюро України» (р. № 2873), внесених Кабінетом Міністрів.

  Народні депутати обговорили проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна» (щодо механізмів впливу на підприємства-боржники) (р. № 2956), внесений Кабінетом Міністрів, проте прийняття остаточного рішення з цього питання перенесено на наступне пленарне засідання.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 13 питань порядку денного:

  1. прийнято 4 Закони України, зокрема, «Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та Європейським поліцейським офісом щодо встановлення захищеної лінії зв'язку» (р. № 0025), внесений Президентом України; «Про внесення змін до деяких законів України щодо конкурентних умов виробництва електроенергії з альтернативних джерел енергії» (р. № 2010-д);
  2. прийнято 2 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про План законодавчого забезпечення реформ в Україні» (р. № 2986);
  3. прийнято за основу 2 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про передачу об'єктів права державної та комунальної власності» (щодо безоплатної передачі окремо визначеного майна) (р. № 2660), внесений Кабінетом Міністрів;
  4. не прийнято 4 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до статті 16 Закону України «Про приватизацію державного майна» (щодо залучення радників до приватизації) (р. № 2818), внесений Кабінетом Міністрів;
  5. обговорено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про введення мораторію на примусову реалізацію майна» (щодо механізмів впливу на підприємства-боржники) (р. № 2956), внесений Кабінетом Міністрів.


  Наступне пленарне засідання відбудеться 5 червня 2015 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів