• In English
 • Про основні події, які відбулися на позачерговому пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 2 березня 2015 року

  Позачергове пленарне засідання (зареєструвалося 329 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. розпочалося із вшанування пам’яті загиблого в Москві російського опозиційного політика Нємцова Б.Ю.

  Верховна Рада ухвалила («за» - 231) рішення про особливості процедури розгляду законопроектів, що включені до порядку денного позачергового пленарного засідання.

  Народні депутати Радикальної партії Олега Ляшка заблокували трибуну у залі пленарних засідань та вимагали звільнення Голови Національного банку Гонтаревої В.О. Реагуючи на цю вимогу, Верховна Рада прийняла («за» - 292) рішення про заслуховування 6 березня 2015 року звіту Національного банку та Кабінету Міністрів стосовно питань фінансово-економічного блоку та соціально-економічної ситуації в Україні.

  Під час пленарного засідання народні депутати підтримали («за» - 239) пропозицію головуючого про роботу в пленарному режимі до завершення розгляду питань порядку денного.

  Далі Представник Президента України у Верховній Раді Кубів С.І. зачитав Указ Президента України про присвоєння народному депутату України, члену делегації у Парламентській Асамблеї Ради Європи Савченко Н.В. звання «Герой України». Водночас народні депутати підтримали пропозицію Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б. стосовно звернення до народного депутата Савченко Н.В. про припинення нею голодування («за» - 329).

  У пленарному засіданні взяли участь члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П.

  У своєму виступі перед народними депутатами Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., зокрема, висловив вдячність народним депутатам за спільну роботу, яку вони протягом останніх двох тижнів проводили спільно з Урядом України з метою ухвалення пакету складних, але вкрай необхідних законів для проведення економічних реформ в країні. Глава Уряду повідомив, що напрацьовано загалом 17 законопроектів. За його словами, ухвалення цих законопроектів дасть змогу стабілізувати економічну і фінансову ситуацію в Україні.

  Верховна Рада розглянула та ухвалила (з урахуванням пропозицій) за основу та в цілому Закони України: «Про внесення змін до статей 165 і 252 Податкового кодексу України» (р. № 2213), «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (р. № 2209), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо пенсійного забезпечення» (р. № 2212), «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (р. № 2147), а також прийняла в цілому без зауважень «Про внесення змін до Митного кодексу України» (щодо посадових осіб органів доходів і зборів) (р. № 2211) і «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо посадових осіб контролюючих органів) (р. № 2210), внесених Кабінетом Міністрів.

  Наприкінці пленарного засідання народні депутати підтримали («за» - 244) пропозицію Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б. про початок ранкового пленарного засідання 3 березня 2015 року о 12 годині.

  Всього Верховною Радою розглянуто 18 питань порядку денного:

  1. прийнято 10 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо відповідальності пов'язаних із банком осіб» (р. № 2085), внесений Президентом України та визначений як невідкладний, «Про внесення змін до статті 5 Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям» (щодо соціального захисту дітей) (р. № 2263), внесений Кабінетом Міністрів;
  2. прийнято за основу 2 проекти Законів України:  «Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації фінансового стану Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» (р. № 2214), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів» (р. № 2259), внесених Кабінетом Міністрів;
  3. включено до порядку денного сесії 6 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про порядок здійснення розрахунків в іноземній валюті» щодо валютного регулювання та валютного контролю (р. № 2265), внесений Кабінетом Міністрів.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів