• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 6 березня 2015 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 239 народних депутатів) розпочалося під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б.

  Народні депутати міжфракційного депутатського об’єднання «Єврооптимісти» заблокували трибуну у залі пленарних засідань та вимагали включити до порядку денного і розглянути проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про акціонерні товариства» (щодо виплати дивідендів акціонерним товариством) (р. № 2273), внесений Кабінетом Міністрів. З відповідною заявою виступила народний депутат Войціцька В. М., після чого трибуна була розблокована.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду» щодо соціально-економічної ситуації в країні та звіт Національного банку України.

  З доповіддю щодо соціально-економічної ситуації в країні виступив Міністр економічного розвитку і торгівлі Абромавичус А.

  У своєму виступі доповідач, зокрема, зазначив, що економіка України знаходиться у тяжкому стані. Причиною цього є не лише прорахунки попередньої влади, а й повна відсутність реформ упродовж останніх 25 років. За його словами, падіння економіки України за підсумками 2014 року становить близько 7% при інфляції 24,9%, промислове виробництво скоротилося на 10,1%, експорт скоротився майже на 20%. Міністр зауважив, що на початок 2015 року ситуація за інерцією продовжує бути напруженою, оскільки практично усі сектори економіки продовжують демонструвати негативну динаміку розвитку.

  Водночас, Міністр економічного розвитку і торгівлі поінформував народних депутатів про те, що Кабінет Міністрів затвердив План заходів з виконання Програми діяльності Уряду та Стратегії сталого розвитку «Україна – 2020» у 2015 році. Саме успішне виконання Плану стане запорукою стабілізації економіки, радикальної дерегуляції підприємницької діяльності та створення привабливого бізнес-клімату, реальної боротьби з корупцією, ефективного управління державною власністю, створення прозорої системи державних закупівель, поступової децентралізації державної влади, укріплення обороноздатності нашої держави, закладення основ для досягнення справжньої енергетичної незалежності тощо. Крім того, МіністрАбромавичус А. заявив, що Кабінет Міністрів у першому півріччі 2015 року має намір провести серйозні кадрові зміни в Антимонопольному комітеті та розпочати роботу над реформою антимонопольного законодавства. Також наголосив на тому, що Уряд найближчим часом внесе до Верховної Ради законопроект про державні закупівлі.

  Далі народні депутати заслухали звіт Голови Національного банку Гонтаревої В.О. Під час її виступу народні депутати фракції «Радикальна партія Олега Ляшка» розпочали блокування трибуни і не дали змоги продовжити її виступ.

  Заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила 98 депутатських запитів (з них - 22 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо стабілізації ситуації на ринку нафтопродуктів та врегулювання цін на пальне» (Дубневич Я.В.);

  «щодо результатів здійснення державних закупівель лікарських засобів у 2015 році» (Сисоєнко І.В.);

  «про необхідність реальних дій з інтеграції України до Європейського Енергетичного Союзу, налагодження з цією метою належної міжвідомчої координації та невідкладне будівництво газовимірювальних станцій на північно-східних кордонах України, а також надання обґрунтованих розрахунків вартості будівництва таких станцій» (Гопко Г.М.);

  Міністра енергетики та вугільної промисловості України, Міністра фінансів України «стосовно прогнозного балансу надходження та розподілу природного газу по Україні на 2015 рік та щодо підвищення цін на природний газ для населення та підприємств ТКЕ» (Войціцька В.М.)

  Міністра охорони здоров’я України «щодо надання календарного плану реформування системи охорони здоров’я» (Богомолець О.В.)

  Під час пленарного засідання заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила про утворення депутатської групи «Відродження» (співголови – народні депутати Хомутиннік В.Ю., Бондар В.В., Писаренко В.В.).

  У розділі «Різне» виступили народні депутати, зокрема:

  Кулініч О.І. (позафракційний) наполягав на включенні до порядку денного та розгляді проектів Законів України «Про деякі заходи щодо посилення ролі територіальних громад в управлінні земельними ресурсами» (р. № 1159), «Про внесення змін до Земельного кодексу України щодо проведення земельних торгів» (р. № 2279);

  Мартовицький А.В. («Опозиційний блок») звернув увагу на кризову ситуацію, що склалася в енергетичній та вугільній галузі України. Вимагав включити до порядку денного та розглянути проект Постанови Верховної Ради України «Про звільнення Демчишина В.В. з посади Міністра енергетики та вугільної промисловості України» (р. № 2282). Просив вважати його виступ депутатським запитом;

  Люшняк М.В. («Блок Петра Порошенка») звернувся до Кабінету Міністрів підготувати та подати до Верховної Ради пакет реформ щодо фінансової підтримки сільського господарства;

  Купрієнко О.В. («Радикальна партія Олега Ляшка») закликав народних депутатів регулярно відвідувати пленарні засідання та готувати якісні законопроекти.

   

  Наступне пленарне засідання відбудеться 17 березня 2015 року.