• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні другої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 17 березня 2015 року

  Перед початком ранкового пленарного засідання перший заступник Голови Верховної Ради України Парубій А.В. поінформував народних депутатів про те, що наразі триває засідання Ради Коаліції, на якому узгоджуються питання порядку денного, тому пленарне засідання розпочнеться о 12 годині. Згодом заступник Голови Верховної Ради Сироїд О.І. оголосила, що ранкове пленарне засідання не відбудеться.

  Вечірнє пленарне засідання (зареєструвалося 332 народних депутати) розпочалося під головуванням Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б.

  Народні депутати ухвалили («за» - 241) рішення про особливий порядок розгляду проектів Законів України (р. №№ 2378, 2346) та проектів постанов Верховної Ради України (р. №№ 2374, 2379, 2260).

  За результатами розгляду зазначених питань Верховна Рада ухвалила Закони України «Про внесення зміни до статті 10 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» (р. № 2378) і «Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2015 році для участі у багатонаціональних навчаннях» (р. № 2346), а також ухвалила Постанови Верховної Ради України: «Про визначення окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей, в яких запроваджується особливій порядок місцевого самоврядування» (р. № 2374), «Про схвалення звернення від імені України до Ради Безпеки Організації Об'єднаних Націй та Ради Європейського Союзу стосовно розгортання на території України міжнародної операції з підтримання миру і безпеки» (р. № 2379), внесених Президентом України та визначених як невідкладні.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 6 питань порядку денного:

  1. прийнято 2 Закони України, зокрема, «Про внесення зміни до статті 10 Закону України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» (р. № 2378), внесений Президентом України та визначений як невідкладний;
  2. прийнято 4 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об'єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї ОБСЄ про порушення прав і свобод людини у Автономній Республіці Крим» (р. № 2260), «Про визнання окремих районів, міст, селищ і сіл Донецької та Луганської областей тимчасово окупованими територіями» (р. № 2396).


  Наступне пленарне засідання відбудеться 18 березня 2015 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів