• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні п'ятої сесії Верховної Ради України 20 жовтня 2014 року

  На ранковому пленарному засіданні, яке відкрив Голова Верховної Ради України Турчинов О.В., спочатку зареєструвалося 223 народних депутати.

  З огляду на недостатню кількість для прийняття рішень присутніх у залі народних депутатів головуючий Турчинов О.В. оголосив перерву, після якої надав час для коротких виступів представникам від депутатських фракцій та груп:

  Розенко П.В. («УДАР Віталія Кличка») обурився відсутністю на пленарному засіданні народних депутатів від комуністів та опозиційного блоку та закликав відсутніх парламентарів з’явитися до сесійної зали;

  Доній О.С. («Суверенна європейська Україна») висловив занепокоєння щодо відсутності в порядку денному засідання нагальних для сьогодення питань, зокрема законопроекту про спадщину;

  Ємець Л.О. (ВО «Батьківщина») закликав народних депутатів підтримати його законопроект «Про внесення зміни до Закону України "Про вибори народних депутатів України" щодо забезпечення реалізації конституційних виборчих прав учасників антитерористичної операції на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року» (р. № 5157-1);

  Тягнибок О.Я. (ВО «Свобода»), зокрема, піддав критиці нинішній склад Верховної Ради, який не спромігся ухвалити низки вкрай необхідних для держави та суспільства законів;

  Ляшко О.В. (позафракційний) закликав внести в порядок денний засідання та розглянути питання щодо валютних кредитів та про спадщину.

  Далі головуючий Турчинов О.В. був змушений знову оголосити перерву, оскільки в сесійній залі було недостатньо народних депутатів для прийняття рішень. Лише об 11.25 Верховна Рада продовжила роботу після повторної реєстрації (зареєструвалося 240 народних депутатів). Голова Верховної Ради оголосив про вихід народного депутата Вечерко В.М. зі складу депутатської групи «За мир та стабільність».

  До народних депутатів звернувся присутній на пленарному засіданні Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., який представив пакет необхідних для держави урядових законопроектів та попросив парламентарів їх ухвалити.

  Народні депутати підтримали пропозицію Турчинова О.В. щодо розгляду на пленарному засіданні питань за скороченою процедурою («за» – 173).

  Верховною Радою розглянуто три з п’яти урядових питань порядку денного, зокрема народні депутати ухвалили у першому читанні та в цілому проекти Законів України «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (щодо соціального захисту інвалідів, ветеранів та учасників антитерористичної операції)» (р. № 5146), «Про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо обігу та державного контролю якості лікарських засобів, ввезених на митну територію України» (р. № 4459а) та «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції /СНІДу на 2014-2018 роки» (р. № 4384а). Також Верховна Рада прийняла додатково включений проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо деяких питань спадкування)» (р. № 5141).

  Після невдалих спроб включити до порядку денного низки законопроектів, зокрема проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належної організації виборчого процесу виборів народних депутатів України» (р. № 5157) та проекту Закону України «Про внесення зміни до Закону України "Про вибори народних депутатів України" щодо забезпечення реалізації конституційних виборчих прав учасників антитерористичної операції на позачергових виборах народних депутатів України 26 жовтня 2014 року» (р. № 5157-1), у зв’язку з відсутністю у сесійній залі достатньої кількості народних депутатів, що унеможливлювало розгляд питань порядку денного, Голова Верховної Ради України Турчинов О.В. закрив пленарне засідання.

  Всього Верховною Радою розглянуто 10 питань порядку денного:

  1. прийнято 5 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (щодо соціального захисту інвалідів, ветеранів та учасників антитерористичної операції)» (р. № 5146), «Про внесення змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо обігу та державного контролю якості лікарських засобів, ввезених на митну територію України» (р. № 4459а) та «Про затвердження Загальнодержавної цільової соціальної програми протидії ВІЛ-інфекції /СНІДу на 2014-2018 роки» (р. № 4384а), внесених Кабінетом Міністрів України;
  2. не включено до порядку денного 5 проектів Законів України, зокрема «Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" щодо захисту інтересів держави» (р. № 5036).


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів