• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні п'ятої сесії Верховної Ради України 14 жовтня 2014 року

  Голова Верховної Ради України Турчинов О.В., відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 294 народних депутатів), привітав співвітчизників зі святом Покрови Пресвятої Богородиці.

  Далі головуючий оголосив про вихід народного депутата Миримського Л.Ю. зі складу депутатської групи «За мир та стабільність» і про відкликання заяви народного депутата Ільюка А.О. про вихід зі складу депутатської групи «Економічний розвиток».

  Під час пленарного засідання присутній Президент України  Порошенко П.О. поінформував про те, що ним видано Указ про відзначення Дня захисника України 14 жовтня, а також представив кандидатуру Полторака С.Т. на посаду Міністра оборони. Народні депутати підтримали Постанови Верховної Ради України з кадрових питань: «Про звільнення Гелетея В.В. з посади Міністра оборони України» (р. № 5162), «Про призначення Полторака С.Т. Міністром оборони України» (р. № 5164). Новопризначений Міністр оборони Полторак С.Т. склав присягу перед Верховною Радою. При розгляді кадрових питань в ложі Уряду перебував Прем’єр-міністр України Яценюк А.П.

  Верховна Рада ухвалила у другому читанні та в цілому Закон України «Про прокуратуру» (р. № 3541), внесений Президентом України.

  Також народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому пакет антикорупційних законів, внесених Кабінетом Міністрів: «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014 – 2017 роки» (р. № 4284а), «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (р. № 5067), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» (р. № 5114), «Про запобігання корупції» (р. № 5113).

  Верховна Рада підтримала усунення неузгодженостей у прийнятих Законах України: «Про мораторій на примусову реалізацію житла, примусове відключення від мереж житлово-комунальних послуг, заборону нарахування та стягнення пені та інших штрафних санкцій у разі несвоєчасного здійснення платежів за житлово-комунальні послуги громадянами, які проживають на територіях проведення антитерористичної операції у Донецькій та Луганській областях» (р. № 4188а) («за» - 282) та «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо вдосконалення оподаткування інвестиційної діяльності) (р. № 4766) («за» - 243).

  Прем’єр-міністр України Яценюк А.П. представив проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального кодексу України» (щодо посилення відповідальності за порушення виборчих прав громадян) (р. № 4741), внесений Кабінетом Міністрів. Народні депутати без обговорення прийняли зазначений закон за основу та в цілому.

  Верховна Рада розглянула та прийняла у другому читанні та в цілому Закон України «Про Національне антикорупційне бюро України» (р. № 5085), внесений Президентом України і визначений як невідкладний. Після прийняття пакету антикорупційних законів виступив Президент України Порошенко П.О., який заявив, що «ми зробили вирішальний крок по посиленню боротьби з корупцією» та подякував народним депутатам за ефективну роботу з цих питань.

  Після кількох невдалих спроб включити до порядку денного проект Закону України «Про визнання Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії воюючою стороною у Другій світовій війні за свободу і незалежність України» (р. № 2111а) та у зв’язку з відсутністю у сесійній залі достатньої кількості народних депутатів, що унеможливлювало розгляд питань порядку денного, Голова Верховної Ради України Турчинов О.В. достроково закрив пленарне засідання та заявив про можливе проведення позачергового пленарного засідання після консультацій з керівниками депутатських фракцій.

  Всього Верховною Радою розглянуто 11 питань порядку денного:

  1. прийнято 7 Законів України, зокрема, «Про Національне антикорупційне бюро України» (р. № 5085), внесений Президентом України та визначений як невідкладний;
  2. прийнято 3 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про внесення змін до календарного плану проведення п'ятої сесії Верховної Ради України сьомого скликання» (р. № 5158);
  3. не включено до порядку денного проект Закону України «Про визнання Організації Українських Націоналістів і Української Повстанської Армії воюючою стороною у Другій світовій війні за свободу і незалежність України» (р. № 2111а).


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів