• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях п'ятої сесії Верховної Ради України 16 вересня 2014 року

  Ранкове пленарне засідання розпочалося в закритому режимі під головуванням Голови Верховної Ради України Турчинова О.В. Народні депутати заслухали інформацію Міністерства оборони стосовно ситуації в зоні проведення антитерористичної операції та прийняли в цілому Закони України «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» (р. № 5081) і «Про недопущення переслідування та покарання осіб – учасників подій на території Донецької та Луганської областей» (р. № 5082), внесені Президентом України та визначені як невідкладні.

  У пленарному засіданні у відкритому режимі взяли участь Президент України Порошенко П.О. та члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П.

  Верховна Рада розглянула проект Закону України «Про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони» (р. № 0098), внесений Президентом України та визначений як невідкладний. З доповіддю виступив Міністр закордонних справ Клімкін П.А. Зі співдоповіддю - Голова Комітету з питань європейської інтеграції Немиря Г.М. В обговоренні законопроекту взяли участь представники усіх депутатських фракцій і груп, а також Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., який у своєму виступі, зокрема, наголосив, що голосування за ратифікацію Угоди про асоціацію України з ЄС є цивілізаційним вибором народу України. Підкреслив, що підписання зазначеної Угоди є лише першим кроком нашої держави на шляху до ЄС.

  Відбулася трансляція засідань Верховної Ради України та Європейського парламенту в режимі відеоконференції. Президент Європейського парламенту Мартін Шульц, зокрема, у своєму виступі підкреслив, що сьогодні мрії багатьох українців втіляться у реальність та пообіцяв підтримувати прагнення українців до євроінтеграції. В свою чергу Президент України Порошенко П.О. подякував усім причетним до процесу підготовки Угоди, особливо — громадянам, які рішуче підтримували європейський курс. Глава держави відзначив, що домовленості, досягнуті днями в Брюсселі, дозволили Україні отримати більше, ніж передбачає Угода, оскільки до кінця 2015-го року Україна має гарантовані преференції щодо своїх товарів, які продаватимуться в ЄС безмитно, в той час як на українському ринку європейська продукція поки що обкладатиметься митом за правилами СОТ. Президент України наголосив, що в Угоді про асоціацію України з ЄС не змінено жодного параграфу та запевнив, що одразу ж після голосування невідкладно підпише закон про ратифікацію.

  Верховна Рада в режимі конференції синхронно з Європарламентом ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Президент України Порошенко П.О. у залі парламенту підписав Закон України «Про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони» (р. № 0098).

  Народні депутати прийняли Постанову Верховної Ради України «Про Заяву Верховної Ради України «Про європейський вибір України» (р. № 5076).

  На пленарному засіданні за пропозицією Турчинова О.В. народні депутати вшанували хвилиною мовчання пам'ять тих, хто віддав своє життя, щоб Україна могла бути вільною країною серед інших рівних європейських країн.

  Народні депутати обговорили проект Закону України «Про засади державної антикорупційної політики в Україні (Антикорупційна стратегія) на 2014 - 2017 роки» (р. № 4284а), внесений Кабінетом Міністрів.

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати прийняли у другому читанні та в цілому Закон України «Про очищення влади» (р. № 4359а).

  Всього Верховною Радою розглянуто 18 питань порядку денного:

  1. прийнято 4 Закони України, зокрема, «Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» (р. № 5081), «Про недопущення переслідування та покарання осіб – учасників подій на території Донецької та Луганської областей» (р. № 5082), «Про ратифікацію Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співтовариством з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони» (р. № 0098), внесені Президентом України та визначені як невідкладні;
  2. прийнято Постанову Верховної Ради України «Про Заяву Верховної Ради України «Про європейський вибір України» (р. № 5076);
  3. не прийнято 5 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (щодо збільшення видатків ЦВК для позачергових виборів народних депутатів України у 2014 році) (р. № 4464а), внесений Кабінетом Міністрів; «Про систему спеціально уповноважених суб'єктів у сфері протидії корупції» (р. № 5085), внесений Президентом України та визначений як невідкладний;
  4. не включено до порядку денного сесії 8 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо реформи міжбюджетних відносин) (р. № 5078), «Про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших Законів України» (щодо податкової реформи) (р. № 5079), «Про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці» (р. № 5080), внесених Кабінетом Міністрів.


  Наступне пленарне засідання відбудеться 14 жовтня 2014 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів