• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання 29 травня 2014 року

  Голова Верховної Ради Турчинов О.В., відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 260 народних депутатів), поінформував, що Центральна виборча комісія опрацювала 100% електронних протоколів щодо результатів голосування на дострокових виборах Президента України і за їх підсумками перемогу з результатом 54,7% отримав Порошенко П.О. Головуючий також зазначив, що за попередніми підрахунками на виборах міського голови м. Києва перемогу здобув Кличко В.В.

  Під час пленарного засідання склав присягу народний депутат Ганчуков О.К., обраний у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком Комуністичної партії України. Крім того, головуючий Турчинов О.В. оголосив про вихід народного депутата Калетник О.М. зі складу депутатської фракції «Компартія України» та про входження народного депутата Попеску І.В до складу депутатської групи «Економічний розвиток».

  Далі Верховна Рада перейшла до розгляду питань порядку денного.

  Народні депутати заслухали інформацію про порядок прийому до вищих навчальних закладів в Донецькій та Луганській областях. З доповіддю виступив Міністр освіти і науки Квіт С.М., який, зокрема, заявив, що Міністерство освіти і науки через проведення антитерористичної операції на сході України вирішило провести зовнішнє незалежне оцінювання у Донецькій і Луганській областях під час «другої сесії», яка пройде у липні. За його словами, «випускники з Донбасу не будуть дискримінуватись і матимуть такі ж права, як і решта випускників по Україні».

  Під час пленарного засідання за наполяганням двох депутатських фракцій та двох депутатських груп виголосили заяви їх представники, зокрема:

  народний депутат Мирний О.Б. (ВО «Свобода» та «УДАР Віталія Кличка») вимагав негайного звіту виконуючого обов’язки Міністра оборони щодо ситуації в зоні проведення антитерористичної операції;

  народний депутат Литвин В.М. («Економічний розвиток» та «Суверенна європейська Україна») вимагав заслухати інформацію виконуючого обов’язки Міністра оборони про участь і матеріальне та інше забезпечення військовослужбовців, задіяних в антитерористичній операції.

  У подальшому з урахуванням цих вимог Верховна Рада заслухала інформацію виконуючого обов’язки Міністра оборони Коваля М.В. про хід проведення антитерористичної операції, фінансового забезпечення Збройних Сил України та демобілізації військовослужбовців. Коваль М.В. також відповів на запитання народних депутатів.

  Під час пленарного засідання Голова Верховної Ради Турчинов О.В. повідомив, що наразі отримав інформацію з-під Слов’янська про те, «що терористами з російської зброї ПЗРК був збитий наш гелікоптер, який віз військовослужбовців для ротації. Чотирнадцять наших військовослужбовців загинули разом з генералом Кульчицьким». Народні депутати вшанували пам’ять загиблих хвилиною мовчання.

  Верховна Рада прийняла за основу та в цілому Закон України «Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) про розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ» (р. № 0084), внесений Кабінетом Міністрів.

  Не набрала необхідної кількості голосів («за» - 137) пропозиція про позбавлення народного депутата Герман Г.М. права брати участь у пленарному засіданні за порушення пункту 5 статті 51Закону України «Про Регламент Верховної Ради України».

  Верховна Рада підтримала пропозицію («за» - 241) про усунення неузгодженостей у тексті прийнятого Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення оборонно-мобілізаційних питань під час проведення мобілізації» (р. № 4785).

  Народні депутати заслухали та обговорили подання виконуючого обов'язки Генерального прокурора Махніцького О.І. про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Царьова О.А., проте прийняття рішення стосовно цього питання перенесено на наступне пленарне засідання.

  О 14-20 Голова Верховної Ради Турчинов О.В. закрив пленарне засідання.

  Всього Верховною Радою розглянуто 31 питання порядку денного:

  прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оформлення спадщини» з пропозиціями Президента України (р. № 0985);

  прийнято 2 Закони України, зокрема, «Про ратифікацію Меморандуму про взаєморозуміння між Урядом України та Організацією з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) про розміщення спеціальної моніторингової місії ОБСЄ»» (р. № 0084), внесений Кабінетом Міністрів;

  прийнято Постанову Верховної Ради України «Про забезпечення належним медичним обслуговуванням учасників бойових дій, які зазнали поранень під час проведення антитерористичної операції (АТО) на Сході України 2014» (р. № 4897);

  прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо оподаткування спадщини) (р. № 4281);

  включено до порядку денного 11 проектів Законів України, зокрема, «Про співробітництво територіальних громад» (р. № 4756), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо діяльності державної служби зайнятості) (р. № 4808), внесених Кабінетом Міністрів;

  не включено до порядку денного 15 проектів законодавчих актів, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про особливості страхування сільськогосподарської продукції з державною підтримкою» (щодо водних біоресурсів) (р. № 4907), «Про внесення змін до Закону України «Про особливості приватизації майна в агропромисловому комплексі» (щодо безоплатної передачі частки державного майна) (р. № 4908), внесених Кабінетом Міністрів.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 3 червня 2014 року о 10 годині.


  Документи:

  Про розгляд законопроектів