• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання 16 травня 2014 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 240 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради Турчинова О.В. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  У Верховній Раді відбулася «година запитань до Уряду» щодо організації здійснення соціальних виплат в Автономній Республіці Крим, Донецькій та Луганській областях.

  З відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступили Міністр соціальної політики Денісова Л.Л., Голова Державної казначейської служби Слюз Т.Я. та перший заступник Голови Національного банку Кротюк В.Л.

  Міністр соціальної політики Денісова Л.Л., зокрема, повідомила, що, незважаючи на складну економічну та політичну ситуацію в Україні, всі види державної соціальної допомоги, в тому числі і пенсії, не тільки збережені, а й не зменшені. Більш того, виплата пенсій та допомоги малозабезпеченим сім’ям здійснюється вчасно і відповідно до графіка. Заявила, що на сьогодні профінансовано більше 65% пенсій від місячної заявки по всіх регіонах України та зазначила, що виплати вже отримали 93% громадян, які звернулися до поштових відділень або банків. Проте Денісова Л.Л. зауважила, що «через захоплення відділень Пенсійного фонду, Національного банку та інших відомств у Донецькій області Уряд фактично не може проводити соціальні виплати, хоч і має гроші». Разом з тим, за її словами, держава намагається проводити виплати навіть у повністю захопленому терористами Слов'янську.

  Міністр соціальної політики поінформувала, що пенсії в Донецькій області профінансовані на 65%, соціальні виплати на 98%, але є проблеми з доставкою цих виплат людям. Також заявила, що в Луганській області пенсії і соціальні виплати профінансовані на 68% і проблем з їх виплатами і отриманням немає. За її словами, є проблеми з доставкою виплат у Слов'янську, Маріуполі, Красному Лимані та деяких інших містах регіону.

  Денісова Л.Л. також поінформувала, що станом на 8 травня в Україні зареєстровано 471 тис. безробітних, з них 377 тис. громадян отримують допомогу по безробіттю. Максимальна допомога, яку можуть отримати ті, хто не працює, становить 4870 грн., мінімальна для незастрахованих осіб – 544 грн.

  Голова Державної казначейської служби Слюз Т.Я. повідомила, що протягом двох місяців казначейські служби у Донецькій та Луганській областях працюють у напруженому стані. Державне казначейство втратило можливість здійснювати платежі у Донецькій області через рішення Національного банку відключити систему електронних платежів через погрози сепаратистів. Вона зазначила, що внаслідок терористичних дій сепаратистів на сьогодні під загрозою знаходяться виплати заробітних плат шахтарям в розмірі 215 млн. грн., пенсіонерам - 194,3 млн. грн., допомоги дітям - 150 млн. грн.

  Перший заступник Голови Національного банку Кротюк В.Л. зазначив, що, загалом, Національний банк контролює ситуацію у банківській системі України. Проте є труднощі з діяльністю банківських відділень у східних областях України. Так, у Донецькій та Луганській областях здійснено понад 20 нападів на банки, знищено 100 банкоматів, нанесені збитки на 13 млн. грн. Він заявив, що сьогодні у східних областях України платіжна система включена і банки продовжують свою роботу.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповіли заступник Міністра фінансів Матвійчук В.М., перший заступник Міністра освіти і науки Совсун І.Р., перший заступник Міністра оборони Буца Б.Е., заступник Міністра енергетики та вугільної промисловості Улида В.Ю.

  Далі головуючий Кошулинський Р.В. оголосив 83 депутатських запити (з них 33 до Прем’єр-міністра України), зокрема, до:

  Прем’єр-міністра України «стосовно відміни постанови Кабінету Міністрів України № 745 від 2011 року, яка дає право Пенсійному фонду України не виконувати рішення судів по виплаті доплат до пенсій чорнобильцям та дітям війни, та щодо зобов’язання Пенсійного фонду України проводити нарахування таких виплат» (Даценка Л.М.);

  виконуючого обов’язки Генерального прокурора України, Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики, Голови Служби безпеки України, Міністра внутрішніх справ «щодо призначення на посаду Голови Національної комісії з регулювання ринків фінансових послуг Андрія Волкова» (Бриченка І.В.);

  виконуючого обов’язки Генерального прокурора України, виконуючого обов’язки Міністра оборони, начальника Головного управління по боротьбі з організованою злочинністю Міністерства внутрішніх справ «щодо перевірки законності дій посадових осіб Міністерства оборони, зокрема, директора Департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Максима Гольдарба, директора Департаменту кадрів Сергія Борисюка та радника Міністра оборони України на громадських засадах Віктора Савечка» (Сиротюка Ю.М.);

  виконуючого обов’язки Генерального прокурора України, Міністерства внутрішніх справ «стосовно порушення законодавства України під час друку та розповсюдження інформаційного бюлетеню


  «Покращення по-новому» та часопису «Нова Вінницька газета», які містять завідомо неправдиві відомості щодо кандидата на посаду Президента України Петра Порошенка» (Розенка П.В. та Геращенко І.В.).

  Далі Голова Верховної Ради Турчинов О.В. повідомив, що 26-27 квітня 2014 року позачерговий з'їзд адвокатів України обрав членами Вищої ради юстиції Резнікова О,Ю., Гречківського П.М. і Балаца С.В., а 29 квітня 2014 року з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ обрав членами Вищої ради юстиції Капліну О.В., Бойка А.М. і Фазикош Г.В. Новообрані члени Вищої ради юстиції склали присягу.

  Під час пленарного засідання головуючий оголосив про входження народного депутата Остапчук В.М. до депутатської групи «Економічний розвиток».

  Народні депутати обговорили проекти Законів України «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про оздоровлення і відпочинок дітей» (щодо встановлення віку дітей, що перебувають у дитячих закладах відпочинку та оздоровлення разом з батьками) (р. № 3375), «Про внесення змін до статті 26 Закону України «Про зайнятість населення» (щодо працевлаштування випускників навчальних закладів) (р. № 2883), «Про внесення змін до статті 107 Кодексу законів про працю України» (щодо оплати роботи у святкові і неробочі дні) (нова редакція) (р. № 1220-д), проте прийняття рішень стосовно цих питань перенесено на наступний пленарний тиждень.

  У «Різному» виступили народні депутати, зокрема:

  Фурман О.Ю. (ВО «Свобода») привернув увагу до ситуації що склалася у засобах масової інформації ТРК «Вінтера» та газети «Вінничина»;

  Самойленко В.П. (Компартія України) висловив обурення щодо спроби Державним управлінням справами приватизувати Житомирський лікеро-горілчаний завод, попросивши вважати його виступ депутатським запитом;

  Зарубінський О.О. («Суверенна європейська Україна) вимагав розлянути та прийняти проект Закону України «Про внесення зміни до статті 11 Закону України «Про засади запобігання і протидії корупції» (щодо обов'язковості визначення психічного стану особи, яка претендує на зайняття посади, пов'язаної з виконанням функцій держави та місцевого самоврядування) (р. № 4663);

  Марцинків Р. (ВО «Свобода») привернув увагу до ситуації з військовими Збройних Сил України, звільненими з роботи, та непогашеними кредитами під час проведення часткової мобілізації. Вимагав звіту виконуючого обов’язки Міністра оборони щодо ефективності витрачання коштів на підтримку армії.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 20 травня 2014 року.