• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання 15 травня 2014 року

  Голова Верховної Ради Турчинов О.В., відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 295 народних депутатів), поінформував, що вчора відбувся перший етап всеукраїнського круглого столу, головним завданням якого є «знайти порозуміння, розпочати діалог з представниками місцевого самоврядування, діячами культури, науки, мешканцями Донецької і Луганської областей, хто хоче знайти вихід з кризової ситуації у межах законодавства та Конституції». Турчинов О. В. наголосив, що «саме в правовому полі лежить вихід із ситуації, але з тими, хто підняв зброю проти власної країни, хто виконує завдання іншої держави з дестабілізації ситуації і в регіоні, і в країні, силові структури будуть проводити антитерористичні заходи». Також Турчинов О.В.  повідомив, що сьогодні вночі під Краматорськом в межах антитерористичної операції повністю знищена замаскована військова база терористів, атакований та знищений укріплений район у межах міста Слов’янськ і повністю зачищена від терористів п’ятикілометрова зона навколо телевежі, яка транслює українське телебачення на міста Слов’янськ, Краматорськ та інші прилеглі райони Донецької області.

  Далі на пленарному засіданні виголосили заяви представники фракцій ВО «Батьківщина» та ВО «Свобода», зокрема Соболєв С.В. (ВО «Батьківщина») повідомив, що «14 травня 2014 року працівники Вінницького обласного та міського управління МВС під явно надуманим приводом зробили спробу вдертися до партійного офісу Вінницької обласної організації партії «Батьківщина», який одночасно є штабом кандидата у Президенти України Тимошенко Ю.В., для того, щоб вилучити офіційно надруковану газету». Вимагав звіту Міністра внутрішніх справ та виконуючого обов’язки Генерального прокурора у зв'язку з фактами використання силових структур у політичних цілях одним з кандидатів у Президенти України проти іншого кандидата.

  Михальчишин Ю.А. (ВО «Свобода») вимагав включити до порядку денного питання про зняття депутатської недоторканності з народного депутата Царьова О.А.

  О 10-15 на вимогу фракцій «Партії регіонів» та «Компартії України» головуючим оголошено 30-хвилинну перерву. Після перерви народний депутат Левченко М.О. (Партія регіонів) заявив, що фракція вимагає на час проведення мирних переговорів призупинити антитерористичну операцію, розформувати Національну гвардію та батальйон спеціального призначення «Днепр»;

  Симоненко П.М. (Компартія України) заявив, що Компартія вимагає негайно зупинити антитерористичну операцію, відвести війська та сісти за стіл переговорів з народом України.

  У відповідь на ці вимоги головуючий Турчинов О.В. заявив, що «антитерористична операція саме проводиться для того, щоб захистити громадян України – проти тих, хто убиває, грабує, викрадає людей, хто зі зброєю в руках воює проти України». Він повідомив, що на нараді керівників депутатських фракцій та груп «обговорювалося питання про можливість прийняття Декларації Верховної Ради, і для розробки тексту цього документу може бути створена група з представників кожної з депутатських фракцій, яка б внесла пропозиції щодо припинення антитерористичної операції, коли буде складена зброя і будуть звільнені заручники». Окрім того, О.Турчинов наголосив, що «влада виступає за те, щоб розв‘язувати питання мирним шляхом».

  Голова фракції Партії регіонів Єфремов О.С. заявив, що «фракція покидає сесійний зал Верховної Ради, оскільки вважає, що в нинішній ситуації продовжувати роботу - це верх лицемірства».

  Далі народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Народні депутати прийняли в цілому Закони України, зокрема, «Про ратифікацію Гарантійної угоди (Україна: Комплексна (Зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій) між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку» («за» - 239) (р. № 0081); «Про ратифікацію Гарантійної угоди між Україною як Гарантом та Європейським співтовариством з атомної енергії як Кредитором стосовно Угоди про механізм надання позики, розмір якої дорівнює 300 000 000 (триста мільйонам) євро, від 7 серпня 2013 року між Національною атомною енергогенеруючою компанією «Енергоатом" та Європейським співтовариством з атомної енергії на реалізацію проекту Комплексна (зведена) програма підвищення рівня безпеки енергоблоків атомних електростанцій» («за» - 227) (р. № 0082); «Про ратифікацію Угоди (у формі обміну листами) між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку про внесення змін до Рамкової угоди між Україною та Європейським банком реконструкції та розвитку стосовно діяльності Чорнобильського фонду «Укриття» в Україні від 20 листопада1997 року» («за» - 238) (р. № 0083), внесені виконуючим обов’язки Президента України та визначені як невідкладні.

  О 12-50 Голова Верховної Ради Турчинов О.В. оголосив перерву до 16-00 та запросив керівників депутатських фракцій і груп коаліції на нараду.

  На початку вечірнього пленарного засідання Голова Верховної Ради Турчинов О.В. повідомив, що 14 травня 2014 року Всеукраїнська конференція працівників органів прокуратури, за своєю квотою обрала членами Вищої ради юстиції Махніцького О.І. та Головатого В.Я.. Новообрані члени Вищої ради юстиції склали присягу.

  Під час пленарного засідання головуючий оголосив про створення міжфракційного депутатського об’єднання «Відродження держави» (голова – Купчак В.Р.).

  Народні депутати розглянули та провели обговорення 11 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Земельного і Лісового кодексів України щодо утримання охоронних зон об'єктів передачі електричної енергії» (р. № 4436), «Про внесення змін до Закону України «Про адміністративні послуги» (щодо усунення можливостей корупції при наданні адміністративних послуг) (№ 2149), «Про Державне бюро розслідувань України» (р. № 3042), «Про внесення змін до Закону України «Про лікарські засоби» щодо удосконалення порядку забезпечення населення лікарськими засобами, призначеними для лікування соціально небезпечних та тяжких хвороб» (р. № 3818), «Про відкритість використання публічних коштів» (р. № 2012а) тощо, проте прийняття рішень стосовно цих питань перенесено на наступний пленарний тиждень.

  Всього Верховною Радою розглянуто 24 питання порядку денного:

  1. прийнято 6 Законів України, зокрема, «Про ратифікацію Протоколу про внесення змін до Угоди між Урядом України і Урядом Республіки Молдова про діяльність залізничного транспорту» (р. № 0080), внесений Кабінетом Міністрів;
  2. не прийнято 4 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» (щодо унеможливлення рейдерських захоплень підприємств) (р. № 2999);
  3. не прийнято проект Постанови Верховної Ради України «Про програму допомоги особам, що зазнали політичних репресій в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі» (р. № 4510);
  4. не включено до порядку денного 2 проекти Законів України: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (щодо функціонування Державного земельного банку) (р. № 4784), «Про співробітництво територіальних громад» (р. № 4756), внесених Кабінетом Міністрів.


  Наступне пленарне засідання відбудеться 16 травня 2014 року.
  Документи:

  Про розгляд законопроектів