• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні третьої сесії Верховної Ради України сьомого скликання 16 січня 2014 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвався 261 народний депутат) відкрив перший заступник Голови Верховної Ради України Калєтнік І.Г., перебуваючи безпосередньо у сесійній залі, оскільки президія та трибуна Верховної Ради були заблоковані народними депутатами від опозиційних фракцій. Головуючий наголосив, що у зв'язку з неможливістю працювати в нормальному режимі, проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» буде розглядатися та прийматися без обговорення.

  Після доповіді Голови Комітету з питань бюджету Гєллєра Є.Б. Верховною Радою прийнято у другому читанні та в цілому («за» - 249) проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (р. № 3000). Також було прийнято за основу та в цілому проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про судоустрій і статус суддів» та процесуальних законів щодо додаткових заходів захисту безпеки громадян» (р. № 3879). У подальшому через неможливість безперешкодно голосувати за допомогою електронної системи голосування народні депутати перейшли до голосування за законопроекти шляхом підняття рук.

  Об 11-40 головуючий оголосив 30-хвилинну перерву, після завершення якої продовжив вести пленарне засідання Голова Верховної Ради України Рибак В.В. О 12-40 головуючий закрив третю сесію Верховної Ради України, нагадавши, що чергова четверта сесія Верховної Ради України сьомого скликання розпочне роботу 4 лютого 2014 року о 10 годині.

  Верховною Радою розглянуто 12 питань порядку денного:

  1. прийнято у цілому 11 Законів України, зокрема «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (р. № 3000) та «Про внесення зміни до статті 197 Податкового кодексу України щодо звільнення від обкладення податком на додану вартість операцій із ввезення на митну територію України природного газу» (р. № 3853-1), внесені Кабінетом Міністрів;
  2. прийнято Постанову Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з питань розслідування протиправних діянь правоохоронних органів та окремих посадових осіб, посягань на права і свободи, життя і здоров'я громадян під час подій, пов'язаних з масовими акціями суспільно-політичного протесту, що відбуваються в Україні з 21 листопада 2013 року» (р. № 3832).  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів