• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні позачергової сесії Верховної Ради України сьомого скликання 29 січня 2014 року

  29 січня ц. р. продовжила роботу позачергова сесія Верховної Ради, до порядку денного якої було включено єдине питання: «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань».

  У пленарному засіданні (зареєструвалося 402 народних депутати) під головуванням Голови Верховної Ради України Рибака В.В. взяли участь два попередніх Президенти України - Кравчук Л.М. і Кучма Л.Д. Перед народними депутатами виступив перший Президент України Кравчук Л.М., який зазначив, що «увесь світ і Україна визнають, що держава знаходиться на межі громадянської війни». Він запропонував розробити чіткий, узгоджений із чинним Президентом України, план виходу з політичної кризи та закликав парламентську більшість і опозицію до переговорів, запропонувавши власну кандидатуру в якості гаранта під час їх проведення. Кравчук Л.М. наголосив на тому, що голосування щодо проекту Закону про амністію повинно бути консолідованим і висловив пропозицію створити парламентську комісію з реформування Конституції України, якій були б передані напрацювання Конституційної асамблеї.

  Об 11-35 головуючий оголосив перерву для продовження консультацій щодо узгодження положень законопроекту про амністію, яка фактично тривала до 16-00.

  Після перерви Голова Верховної Ради України Рибак В.В. поінформував народних депутатів про існування чотирьох проектів законів про амністію, позиція щодо яких потребує остаточного узгодження, і запропонував зробити перерву до наступного дня. Однак, Верховна Рада прийняла («за» - 357) рішення про продовження пленарного засідання позачергової сесії до завершення розгляду зазначених питань. О 18-10 головуючий оголосив чергову 10-хвилинну перерву для проведення консультацій з керівниками фракцій, однак розпочати засідання вдалося тільки через понад чотири години.

  Народні депутати прийняли процедурне рішення ad hoc («за» - 227) про розгляд проекту Закону про амністію без обговорення.

  Верховною Радою прийнято («за» - 232, з них: фракція Партії регіонів - 189; ВО «Батьківщина» - 0; Політичної партії «УДАР Віталія Кличка» - 0; ВО «Свобода» - 0 ; фракція Компартії України - 32 ; Позафракційні - 11) за основу і в цілому проект Закону України «Про усунення негативних наслідків та недопущення переслідування та покарання осіб з приводу подій, які мали місце під час проведення мирних зібрань» (р. № 4021-3), внесений народним депутатом Мірошниченком Ю.Р.

  О 22-50 Голова Верховної Ради України Рибак В.В. закрив позачергову сесію Верховної Ради України.


  Чергова четверта сесія Верховної Ради України сьомого скликання розпочне роботу 4 лютого 2014 року о 10 годині.