• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання 28 лютого 2014 року

  Пленарне засідання (зареєструвалося 270 народних депутатів) розпочалося з повідомлення Голови Верховної Ради України Турчинова О.В., що сьогодні об 11-00 відбудеться засідання Ради національної безпеки і оборони щодо ситуації в Автономній Республіці Крим. Він наголосив, що, на превеликий жаль, нині до ескалації конфлікту в Автономії стають причетними військові Збройних Сил Російської Федерації, «які, незважаючи на попередження, пересуваються у Криму у напрямку, неузгодженому з Українською стороною». Тому сьогодні до порядку денного роботи парламенту внесено проект Постанови Верховної Ради про звернення Верховної Ради України до країн-гарантів Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї.

  Далі народні депутати  затвердили порядок денний («за» - 238) та перейшли до його розгляду.

  Постанову Верховної Ради України «Про звернення Верховної Ради України до країн-гарантів Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї» (р. № 4306) було прийнято 246 голосами.

  Верховна Рада достроково припинила повноваження народних депутатів України Яценюка А.П., Швайки І.О., Сича О.М., Мохника А.В., яких було призначено членами Уряду.

  Після цього народні депутати  розглянули та прийняли в цілому («за» - 301) Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» (щодо скасування та обмеження пільг) (р. № 1075) та висловили недовіру Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення за результатами розгляду звіту за 2013 рік («за» - 242 ).

  Під час пленарного засідання  головуючим було оголошено про:

  -   про вихід народного депутата Онищенка О.Р. зі складу депутатської групи «Суверенна європейська Україна»

  -   про входження народних депутатів народних  депутатів Дмитрука М.І., Шипка А.Ф., Журавського В.С. до депутатської групи «Економічний розвиток».

  Згодом без обговорення було прийнято в цілому проекти законів: «Про реабілітацію осіб на виконання рішень Європейського суду з прав людини» («за» -268) і «Про внесення змін до статті 90 Закону України «Про вибори Президента України» («за» - 259).

  Наприкінці пленарного засідання було оголошено 57 депутатських запитів.

  Таким чином, Верховною Радою розглянуто всі питання порядку денного:

  1. прийнято 3 Закони України «Про внесення змін до Закону України «Про статус народного депутата України» (щодо скасування та обмеження пільг) (р. № 1075); «Про реабілітацію осіб на виконання рішень Європейського суду з прав людини» (р. № 4294); «Про внесення змін до статті 90 Закону України «Про вибори Президента України» (р. № 4328);
  2. прийнято 7 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про висловлення недовіри Національній раді України з питань телебачення і радіомовлення за результатами розгляду звіту за 2013 рік» (р. № 4209-д), «Про вдосконалення діяльності органів доходів і зборів» (р. № 4280);
  3. прийнято за основу  проект Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про вибори Президента України" (щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу) (р. № 3224-д);
  4. відхилено 2 проекти Законів України «Про внесення змін до Закону України "Про вибори Президента України" (щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу) (р.№№ 3224, 3224-1).

  У «Різному» виступили народні депутати, зокрема:

  Шипко А.Ф. («Економічний розвиток») озвучив проблему зникнення ліків у медичних закладах, попросивши вважати його виступ депутатським запитом до Прем’єр-міністра України;

  Михальчишин Ю.А. (ВО «Свобода») порушив питання про забезпечення функціонування ринку нафтопродуктів;

  Попеску І.В. (позафракційний) привернув увагу до проблем  розроблення нового Закону «Про мови»;

  Головко М.Й. (ВО «Свобода») закликав Уряд вжити заходів щодо фінансової безпеки держави.


  О 14-00 заступник Голови Верховної Ради України Кошулинський Р.В. оголосив перерву до 10 години ранку 4 березня 2014 року.  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів