• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання 27 лютого 2014 року

  Пленарне засідання (зареєструвалося 364 народних депутати) розпочалося з повідомлення Голови Верховної Ради Турчинова О.В., що «сьогодні біля п’ятої ранку злочинці у військовому камуфляжі з автоматичною зброєю, вибухівкою та гранатометами захопили будівлі Верховної Ради та Кабінету Міністрів Автономної Республіки Крим». У зв’язку з цими подіями Голова Верховної Ради звернувся до керівництва Російської Федерації стосовно дотримання базових угод щодо російської військової присутності в АРК та місті Севастополь, а також недопущення порушення законів України військовослужбовцями Чорноморського Флоту, які перебувають на території нашої країни. Дав доручення силовим структурам вжити усіх заходів для захисту громадян і покарання злочинців відповідно до чинного законодавства. Закликав вжити усіх можливих заходів задля мирного вирішення ситуації в Автономній Республіці Крим.

  Згодом народні депутати розглянули три законопроекти, які стосувалися приведення законодавства до вимог відновленої Конституції України. Під час обговорення депутати наголошували на необхідності прийняти законопроект «Про Кабінет Міністрів України» в цілому, водночас давши новобраному Уряду всі необхідні повноваження для роботи у складній політично-економічній ситуації в країні та юридичну основу для його діяльності. Верховна Рада 313 голосами прийняла законопроект в цілому.  

  Після цього без обговорення було прийнято в цілому проекти законів: «Про внесення змін до Закону «Про центральні органи виконавчої влади» щодо приведення його у відповідність з Конституцією України («за» - 308) і «Про внесення змін до Закону «Про місцеві державні адміністрації» щодо приведення його у відповідність з Конституцією України («за» - 312).

  Під час пленарного засідання  головуючим було оголошено про:

  - створення депутатської групи «Суверенна європейська Україна», до складу якої увійшло 37 народних депутатів (Уповноважені представники - Єремеєв І.М., Москаленко Я.М., Доній О.С.);

  - входження  народних депутатів Біловола О.М. і Табачніка Я.П. до депутатської групи «Економічний розвиток»;

  - вихід народних  депутатів Дмитрука М.І., Лелюка О.В., Шипка А.Ф., Журавського В.С. зі складу фракції Партії регіонів;

  - створення коаліції депутатських фракцій у Верховній Раді України сьомого скликання «Європейський вибір», яка сформована депутатськими фракціями: ВО «Батьківщина», ВО «Свобода», «УДАР Віталія Кличка», групами «Економічний розвиток», «Суверенна європейська Україна» та іншими народними депутатами у складі 250 народних депутатів.

  Верховною Радою було прийнято Постанови Верховної Ради України «Про призначення Яценюка А.П. Прем'єр-міністром України» (р. № 4302) («за» - 371); «Про формування складу Кабінету Міністрів України» (р. № 4305) («за» - 331) та призначено виконувачів обов'язки Міністра оборони та Міністра закордонних справ. Новопризначені члени Кабінету Міністрів склали присягу.

  Далі головуючий оголосив до розгляду проект Програми діяльності Кабінету Міністрів і надав слово Прем'єр-міністру України Яценюку А.П., який виклав основні тези у своєму виступі кандидата на посаду Прем'єр-міністра та запропонував проголосувати за програму для негайної стабілізації ситуації в країні.  Верховна Рада 294 голосами схвалила Програму діяльності Кабінету Міністрів.

  Таким чином, Верховною Радою розглянуто 38 питань порядку денного:

  1. прийнято  5 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Закону України «Про застосування амністії в Україні» (щодо повної реабілітації політичних в'язнів) (р. № 4271); «Про Кабінет Міністрів України» (р. № 4146); «Про внесення змін до Закону України «Про центральні органи виконавчої влади» щодо приведення його у відповідність з Конституцією України (р. № 4148);
  2. прийнято 32 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про звільнення з посад членів Кабінету Міністрів України» (р. № 4300);
  3. знято з розгляду проект «Про внесення змін до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні» (щодо реабілітацію осіб, які були піддані політичним репресіям та засуджені судами України з лютого 2010 року по лютий 2014 року) (р. № 4256).

  О 15-20 Голова Верховної Ради України Турчинов О.В. оголосив перерву до 10 години ранку 28 лютого.


  Документи:

  Про розгляд законопроектів