• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 5 лютого 2014 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 398 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Рибака В.В. розпочалося з незначним запізненням. За пропозицією головуючого народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих у дорожньо-транспортній пригоді, яка сталася 4 лютого 2014 року у Сумській області і призвела до людських жертв.

  Далі народними депутатами було виголошено низку заяв, звернень та повідомлень, висловлено ряд пропозицій, зокрема:

  Чечетов М.В. (Партія регіонів) заявив, що у Партії регіонів повністю виключають силовий варіант вирішення існуючого в Україні політичного конфлікту та закликав до вирішення політичної кризи шляхом пошуку компромісів за столом переговорів. Інші представники фракції Партії регіонів (Шуфрич Н.І., Колесніченко В.В., Сальдо В.В.) наголошували, що Партія регіонів закликає діяти в межах Закону і інтересів народу України, пропонує спільно шукати вихід із економічних негараздів та застерегли опозицію щодо подальшої ескалації політичного протистояння в суспільстві;

  Водночас Пинзеник В.М. («УДАР Віталія Кличка») заявив, що ухвалені 16 січня закони, які певною мірою спричинили конфліктну ситуацію в Україні, по-суті на сьогодні не скасовані. Лідер фракції Кличко В.В. наполягав на проведенні конституційної реформи шляхом повернення до Конституції України 2004 року. Представниця цієї ж політичної сили Геращенко І.В. закликала усіх народних депутатів надати допомогу постраждалим у протестних акціях та звернулася до Голови Верховної Ради України Рибака В.В. підтримати заяву до Генерального прокурора України з вимогою взяти під особистий контроль пошук безвісти зниклих людей.

  У своїх виступах представники опозиційних політичних сил закликали скасувати ті норми Закону про амністію для учасників акцій протесту, які роблять його чинним після виконання певних умов, а також вимагали надати доручення відповідним парламентським комітетам проаналізувати та дати правову оцінку заявам Президії Верховної Ради Автономної Республіки Крим.

  Після завершення виступів головуючий Рибак В.В. запропонував керівникам фракцій та позафракційним народним депутатам обговорити питання та внести пропозиції щодо подальшої роботи парламенту стосовно внесення змін до Конституції України. В цьому контексті народний депутат Мірошниченко Ю.Р. (Партія регіонів) запропонував створити робочу групу для підготовки узгодженого тексту змін до Основного закону. Закликав проголосувати за календарний план роботи четвертої сесії Верховної Ради України та продовжити переговори щодо конституційної реформи.

  Верховною Радою не було прийнято («за» - 185) Постанову Верховної Ради України «Про календарний план проведення четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання» (р. № 3565).

  Об 11-50 головуючий закрив ранкове пленарне засідання.


  Наступне пленарне засідання відбудеться 6 лютого 2014 року.