• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 4 лютого 2014 року

  Відповідно до статті 83 Конституції України 4 лютого ц. р. розпочала роботу четверта сесія Верховної Ради України сьомого скликання. На церемонії відкриття були присутні члени Уряду на чолі з Першим віце-прем‘єр-міністром України Арбузовим С.Г., а також Генеральний прокурор України Пшонка В.П., Глава Адміністрації Президента України Клюєв А.П., керівники судової гілки влади, глави дипломатичних представництв іноземних держав, інші офіційні особи та запрошені. Оголосивши про відкриття четвертої сесії (зареєструвалося 378 народних депутатів), Голова Верховної Ради Рибак В.В. запропонував усім народним депутатам провести своєрідний «день відкритої парламентської трибуни» з тим, щоб якомога більше бажаючих отримали можливість висловити своє бачення шляхів врегулювання політичної кризи та відновлення стабільності в державі.

  У своїх виступах представники різних парламентських політичних сил дотримувалися раніше обраної риторики. Зокрема, лідери опозиційних фракцій, закликаючи до цивілізованого розв'язання політичної кризи в Україні, наполягали на необхідності невідкладного проведення конституційної реформи шляхом прийняття рішення про повернення до Конституції України 2004 року та вимагали ухвалення змін до закону «про декриміналізацію, скасувавши будь-які умови щодо звільнення затриманих учасників акцій протесту».

  Водночас народний депутат Єфремов О.С. (Партія регіонів) зазначив, що Президент України запропонував «безпрецедентні компроміси, заявивши про готовність піти на амністію для всіх учасників вуличних протистоянь паралельно з припиненням заворушень і виведенням людей з адміністративних будівель; розглянути зміни до Конституції; на основі представництва політичних сил у парламенті переформатувати в передбачені законом терміни Центральну виборчу комісію; удосконалити юридичну базу виборчого законодавства». Він висловив сподівання, що «чергова сесія Верховної Ради буде переломною і реалізація катастрофічного сценарію провокаторів не буде допущена».

  Підсумовуючи виступи народних депутатів, Голова Верховної Ради Рибак В.В. запропонував утворити робочу групу з представників усіх фракцій для узагальнення пропозицій та ініціатив, яка підготує Заяву Верховної Ради щодо ситуації, яка склалася в державі.

  Також на засіданні головуючим було оголошено:

  -       про виключення народного депутата Забзалюка Р.О. зі складу фракції ВО «Батьківщина» згідно з протоколом засідання фракції та про вихід з цієї ж фракції народного депутата Гриценка А.С. згідно з поданою ним заявою;

  -       про входження народного депутата Даценка Л.М. до складу фракції ВО «Батьківщина», а народного депутата Круглова М.П. - до складу фракції Партії регіонів.

  Об 11-35 Голова Верховної Ради Рибак В.В. оголосив перерву до 16-00 для проведення консультацій щодо питань, які будуть винесені на розгляд на вечірньому пленарному засіданні та закрив ранкове пленарне засідання.

  У результаті тривалих консультацій керівникам депутатських фракцій не вдалося виробити взаємоприйнятне рішення, про що, відкриваючи вечірнє пленарне засідання, повідомив Голова Верховної Ради Рибак В.В. Після обміну думками між народними депутатами щодо організації подальшої роботи головуючий о 16-30 закрив вечірнє пленарне засідання.


  Наступне пленарне засідання відбудеться 5 лютого 2014 року.