• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 31 липня 2014 року

  Голова Верховної Ради України Турчинов О.В., відкриваючи пленарне засідання (зареєструвалося 339 народних депутатів), вніс пропозицію про проведення засідання у закритому режимі. Більшість народних депутатів підтримала Постанову Верховної Ради України «Про проведення закритого позачергового пленарного засідання» (р. № 4400а). Участь у пленарному засіданні взяли члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П.

  На закритому пленарному засіданні народні депутати заслухали інформацію Міністерства оборони і Генерального штабу Збройних Сил України та розглянули і підтримали, прийнявши у цілому, проекти Законів України «Про ратифікацію Угоди між Україною та Австралією про направлення Австралійського персоналу до України у зв'язку з падінням літака «Malaysia Airlines» рейсу MH17» (р. № 0087) і «Про ратифікацію Угоди між Україною та Королівством Нідерланди про міжнародну місію захисту розслідування» (р. № 0088), внесені Президентом України, а також «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (щодо корегування показників) (р. № 4308а) і «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (щодо удосконалення окремих положень) (р. № 4309а), внесені Кабінетом Міністрів.

  Водночас Верховна Рада не підтримала у другому читанні проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України» (р. № 4116а), направивши його на повторне друге читання. Після цього народні депутати ухвалили рішення працювати у відкритому режимі.

  У відкритій частині пленарного засідання взяв участь Президент України П.О. Порошенко.

  Глава держави привітав єдність депутатів, продемонстровану під час голосування за важливі законопроекти, які сприятимуть успішному проведенню антитерористичної операції. «Готовність Президента, Уряду і, як сьогодні було продемонстровано, Верховної Ради до командної роботи є очевидною», – зазначив П.О. Порошенко. Водночас він наголосив, що наразі дострокові парламентські вибори – це реальність.

  За результатами розгляду питання вотуму довіри до Уряду заява Прем’єр-міністра Яценюка А.П. про відставку не була підтримана («за» - 16).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 12 серпня 2014 року.