• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 24 липня 2014 року

  Голова Верховної Ради України Турчинов О.В., відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 322 народних депутати), поінформував, що за його дорученням від імені Верховної Ради покладено квіти до могили класика української літератури, видатного поета, перекладача, публіциста, громадського діяча, академіка Академії наук України М. Т. Рильського, 50-ті роковини з дня смерті якого відзначаються 24 липня ц.р.

  Далі головуючий оголосив про розпуск депутатської фракції Компартії України у Верховній Раді сьомого скликання, оскільки її чисельність є меншою за встановлену Регламентом і становить 23 депутати, назвавши цей факт історичною подією.

  О 10-05 головуючий оголосив перерву до 11-00 для консультацій з керівниками депутатських фракцій та груп, які входять до коаліції, щодо внесення змін до Державного бюджету та Податкового кодексу.

  Після перерви, яка тривала майже півтори години, народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Під час пленарного засідання керівники фракцій «УДАР Віталія Кличка» Ковальчук В.А., ВО «Свобода» Тягнибок О.Я. та голова депутатської групи «Економічний розвиток» Кінах А.К. заявили про вихід цих фракцій із парламентської коаліції. Також зі складу коаліції вийшло 15 позафракційних народних депутатів, про що повідомив позафракційний народний депутат Міщенко С.Г.

  Після кількох невдалих спроб ухвалити позитивні рішення щодо питань порядку денного головуючий Турчинов О.В. близько 12-ої години оголосив перерву до 16-00.

  На початку вечірнього пленарного засідання Голова Верховної Ради оголосив про припинення діяльності парламентської коаліції депутатських фракцій «Європейський вибір» у Верховній Раді сьомого скликання.

  Участь у вечірньому пленарному засіданні взяли члени Кабінету Міністрів на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П.

  Міністр фінансів Шлапак О.В. доповів внесений Урядом проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (щодо удосконалення окремих положень) (р. № 4309а). Однак він не був включений до порядку денного.

  Також народні депутати не підтримали у другому читанні та в цілому урядовий законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України» (р. № 4116а).

  На вимогу Уряду Голова Верховної Ради Турчинов О.В. черговий раз оголосив перерву на 30 хвилин, після якої Прем’єр-міністр Яценюк А.П. звернувся до народних депутатів із заявою. Глава Уряду зазначив, що сьогоднішні події у парламенті можуть мати складні, якщо не драматичні, наслідки для України. У зв’язку з розпадом коаліції та блокуванням урядових ініціатив Прем’єр-міністр України Яценюк А.П. заявив про свою відставку та відставку усього Кабінету Міністрів.

  На завершення засідання Голова Верховної Ради звернувся до фракцій «УДАР Віталія Кличка» та ВО «Свобода» з вимогою щодо негайного внесення технічної кандидатури Прем’єр-міністра, який керуватиме Урядом до позачергових парламентських виборів.

  Всього Верховною Радою розглянуто 9 питань порядку денного:

  1. прийнято за основу 2 проекти Законів України: «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо оновлення державного апарату та спрощення надання адміністративних послуг» (р. № 4322а) і «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо спрощення надання адміністративних послуг» (р. № 4323а), внесених Кабінетом Міністрів;
  2. включено до порядку денного проект Закону України: «Про внесення змін до законів України «Про військовий обов'язок і військову службу» та «Про засади запобігання і протидії корупції» (щодо призову громадян на військову службу)» (р. № 4325а), внесений Кабінетом Міністрів;
  3. не прийнято 4 проекти Законів України, зокрема «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України» (р. № 4116а), внесений Кабінетом Міністрів;
  4. не включено до порядку денного 2 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України» (щодо удосконалення окремих положень) (р. № 4309а), внесений Кабінетом Міністрів.


  Наступне пленарне засідання відбудеться 25 липня 2014 року  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів