• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання 11 квітня 2014 року

  Голова Верховної Ради Турчинов О.В., відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 253 народних депутати), повідомив про загибель 7 шахтарів на шахті імені Скочинського у Донецьку внаслідок вибуху газу метану при проведенні гірниками підривних робіт. Народні депутати вшанували пам’ять про загиблих хвилиною мовчання.

  На початку пленарного засідання головуючим було оголошено:

  -   про рішення депутатської фракції ВО «Свобода» про обрання народного депутата Панькевича О.І. заступником голови фракції;

  -   про входження народного депутата Крутія В.М. до складу депутатської фракції  «УДАР Віталія Кличка»;

  -   про вихід народних депутатів Пінчука А.П. та Турманова В.І.  зі складу депутатської фракції Партії регіонів.

  Далі у Верховній Раді  за участю членів Кабінету Міністрів України відбулася «година запитань до Уряду» щодо цінової політики у сфері паливно-енергетичних ресурсів.

  З відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступив Міністр енергетики та вугільної промисловості Продан Ю.В., який, зокрема повідомив, що трагічний випадок на шахті у Донецьку стався через недотримання правил безпеки. Також повідомив, що за фактом вибуху на шахті вже розпочалося службове розслідування.

  У своєму виступі Міністр енергетики та вугільної промисловості зазначив, що Російська Федерація висунула Україні політичну ціну на газ в розмірі 480 дол. за тис. куб. м, на яку Україна погодитися не може. За його словами, Україна зараз проводить інтенсивні переговори з Європейською комісією щодо реверсних поставок газу з Польщі та Угорщини. Також Міністр повідомив і про переговори України зі Словаччиною щодо реверсних поставок газу, черговий раунд яких відбудеться 15 квітня. Крім того Продан Ю.В. заявив, що Кабінет Міністрів готує позов до російського «Газпрому» стосовно перегляду умов газового контракту, для чого залучає європейських фахівців.

  Міністр енергетики та вугільної промисловості підкреслив, що Україна хоче наповнити підземні газосховища на території західної України європейським газом в рамках будівництва коридору «Північ-Південь», що передбачає будівництво різноманітних трубопроводів, які будуть заходити з української сторони на польську територію на 200 км. У той же час Україні треба задіяти додаткові заходи, щоб європейці не боялися тримати газ в українських газосховищах. За словами Міністра, Урядом уже прийнято постанову про регулювання НКРЕ граничних цін для промислових і бюджетних установ в залежності від вхідних цін на газ. На сьогодні така ціна встановлена для промислових споживачів у розмірі 5264 грн. за 1 тис. куб м.

  Далі народні депутати перейшли до розгляду порядку денного.

  Верховна Рада заслухала звіт Голови Тимчасової спеціальної комісії з питань підготовки проекту закону про розвиток і застосування мов в Україні Кошулинського Р.В.

  Народні депутати, провівши обговорення проекту Закону України «Про відновлення прав корінного народу України, примусово переселеного з території Криму» (р. № 4434), його не підтримали  («за» - 115).

  Також народні депутати провели обговорення проектів Законів України «Про внесення змін до Основ законодавства України про охорону здоров'я щодо забезпечення профілактики та лікування рідкісних (орфанних) захворювань» (р. № 2461), «Про права корінних народів України» (р. № 4501) та проекту Постанови Верховної Ради України «Про подолання наслідків вибіркового правосуддя, спрямованого на політичне переслідування службових осіб органів державної влади в Україні» (р. № 4367), проте прийняття рішень стосовно цих питань перенесено на наступний пленарний тиждень.

  Після цього головуючим на пленарному засіданні Кошулинським Р.В. було оголошено 98 депутатських запитів (з них 32 - до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо приведення у відповідність нормативно-правових актів Кабінету Міністрів України стосовно надання адміністративних платних послуг Державною міграційною службою України при виготовленні паспорта громадянина України для виїзду за кордон» (Панькевича О.І.)

  У «Різному» виступили народні депутати, зокрема:

  Гордієнко С.В. (Компартія України) привернув  увагу до проблеми виплати боргів по заробітній платі працівникам Укравтодору. Звернувся з вимогою до Уряду невідкладно вирішити  питання виплати заробітної плати працівникам Полтавського «Облавтодору» та його філіям в області;

  Сабій І.М. (ВО «Свобода») наполягав, зокрема прийняти проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України» (щодо підтримки фізичних осіб - сільськогосподарських товаровиробників) (р. № 2414а), який забезпечить формування справедливих закупівельних цін на молоко.

   

  Наступне пленарне засідання відбудеться 15 квітня 2014 року.