• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях четвертої сесії Верховної Ради України 24 квітня 2014 року

  Голова Верховної Ради Турчинов О.В., відкриваючи ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 274 народних депутатів), поінформував, що сьогодні вночі у м. Артемівську Донецької області екстремісти, озброєні автоматами й гранатометами, здійснили спробу захопити склади зі зброєю та боєприпасами, але військовослужбовці, які їх охороняють, дали відсіч нападникам. Крім того, головуючий повідомив про звільнення приміщень Маріупольської міської ради від протестувальників.

  Далі Турчинов О.В. поінформував про те, що Центральною виборчою комісією зареєстровано народного депутата України Фірсова Є.П., обраного у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком політичної партії Всеукраїнське об’єднання «УДАР Віталія Кличка». Новообраний народний депутат склав присягу.

  На вимогу народних депутатів від Партії регіонів та Компартії України, які вимагали оголосити перерву, виступив народний депутат Єфремов О.С. (Партія регіонів), який звернувся з вимогою негайно приступити до проведення реформи Конституції України. Народний депутат закликав діючу владу «прислухатися до думки людей і уникати подвійних стандартів», наголосивши, що людей на сході України хвилюють такі питання як статус російської мови, безпека проживання, а також децентралізація влади з передачею більшості повноважень в регіони. Заявив, що фракція не вважає за можливе брати участь у голосуваннях при невиконанні поставлених вимог.

  Симоненко П.М. (Компартія України) вимагав негайного прийняття законів про мораторій на підвищення цін і тарифів, а також прийняти закони, «які сьогодні повинні сприяти задоволенню справедливих вимог громадян України, які проживають на Сході: по мові, по референдуму, по федералізації».

  Далі із заявами, зверненнями та пропозиціями виступили народні депутати:

  Геращенко І.В. («УДАР Віталія Кличка») наголосила, що «Україна готова слухати Донбас, але і Донбас повинен чути Україну». Народний депутат заявила, що влада «не буде йти на поводу у терористів, які зі зброєю тероризують жителів маленьких містечок так, що ті бояться виходити на вулиці»;

  Доній О.С. («Суверенна європейська Україна») нагадав про жертви російських диверсантів на Сході. «Ви закликаєте слухати всіх, але чому ви не прислухались до них?» – обурився він;

  Іллєнко А.Ю. (ВО «Свобода») наголосив на необхідності розгляду законопроектів, які «наведуть порядок в Україні», зокрема законопроектів про люстрацію;

  Кінах А.К. («Економічний розвиток») закликав Уряд і Верховну Раду до консолідованих дій;

  Ляшко О.В. (позафракційний) поставив вимогу до Російської Федерації «негайно вивести свої війська із Криму, відвести їх від українського кордону та відкликати російських диверсантів з території України».

  Після виступів народних депутатів Голова Верховної Ради Турчинов О.В. оголосив хвилину мовчання в «пам'ять закатованих на південному сході патріотів України», по закінченні якої додав, що особи, які катували героїв, «не уникнуть покарання ні за українськими законами, ні за законами Суду Божого».

  Під час пленарного засідання головуючим було оголошено про входження народного депутата Волкова О.А. до депутатської групи «Економічний розвиток».

  Народні депутати не підтримали дострокове складення депутатських повноважень Яреми В.Г., Бондаренка В.Д. та Лунченка В.В.

  Після невдалої спроби голосування за включення до порядку денного сесії 9 законопроектів, серед яких і внесений Кабінетом Міністрів «Про введення санкцій щодо осіб, причетних до окупації і анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» (р. № 4752), головуючий Турчинов О.В. запропонував народним депутатам на нинішньому засіданні лише обговорити питання, оскільки для ухвалення рішень не вистачає голосів.

  Народними депутатами розглянуто та обговорено 17 питань порядку денного, у тому числі 7 законопроектів, внесених Кабінетом Міністрів, зокрема, «Про внесення змін до статті 1 Закону України «Про біженців та осіб, які потребують додаткового або тимчасового захисту» (р. № 4580), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань регулювання містобудівної діяльності та державного архітектурно-будівельного контролю» (р. № 4629), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо засвідчення вірності копій (фотокопій) документів і виписок з них та справжності підпису на документах» (р. №4582), «Проект Закону про метрологію та метрологічну діяльність» (р. № 4583), «Проект Закону про стандартизацію» (р. №4585).

   

  Наступне пленарне засідання відбудеться 29 квітня 2014 року.