• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях четвертої сесії Верховної Ради України 18 квітня 2014 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 275 народних депутатів) відкрив заступник Голови Верховної Ради України Кошулинський Р.В.

  У Верховній Раді за участю членів Кабінету Міністрів України на чолі з Прем‘єр-міністром України Яценюком А.П. відбулася «година запитань до Уряду» щодо економічного стану держави.

  З відповідями на письмові та усні запитання народних депутатів виступили Міністр економічного розвитку і торгівлі Шеремета П.М. та Міністр фінансів Шлапак О.В.

  Міністр економічного розвитку і торгівлі Шеремета П.М. повідомив, що у 2014 році можливе зниження ВВП більше ніж на 3%. За його словами, зростання економіки може відбутися лише в кінці 2014 року і на початку 2015 року, якщо будуть проведені реформи. Також Міністр заявив, що «через тиждень європейські ринки будуть повністю відкриті для українських товарів». Проте, за його словами, це ще не означає миттєве зростання ВВП та повне просування українських товарів на європейський ринок.

  Крім того, Міністр зазначив, що Урядом здійснюються заходи із спрощення та здешевлення ведення бізнесу, починаючи з його реєстрації і закінчуючи закриттям. Для розширення свободи підприємницької діяльності, істотного скорочення функцій адміністративного регулювання економіки Урядом готується пакет із 20 законопроектів, частина з яких вже подана до Верховної Ради. Міністр економічного розвитку і торгівлі зазначив, що стабілізуючим фактором економіки будуть виступати фінансові ресурси від міжнародних організацій, які врівноважать ситуацію на валютному ринку.

  Міністр фінансів Шлапак О.В. заявив, що Міністерство фінансів на поточний момент займається відновленням керованості фінансової системи. За його словами, на початку роботи Уряду реальний фіскальний розрив Державного бюджету виявився у 4 рази більшим, ніж офіційно зафіксований дефіцит бюджету 2014-го року. Звернув увагу на складний фінансовий стан великих державних підприємств. Зокрема, дефіцит НАК «Нафтогаз України» тільки на 2014 рік становить 46 млрд. грн., підприємство «Укравтодор» 67% своїх доходів віддає на погашення боргів. Також Міністр повідомив, що 16 квітня 2014 року Кабінет Міністрів схвалив Основні напрями бюджетної політики на 2015 рік, які найближчим часом буде подано до Верховної Ради. За прогнозом міністерства зростання ВВП у 2015 році становитиме 1,7%, індекс споживчих цін прогнозується на рівні 5,4% (грудень до грудня), індекс промислових цін – на рівні 7,3%.

  Шлапак О.В. зазначив, що до кінця року Україні необхідно повернути за зовнішніми зобов'язаннями 9 млрд. дол. Тому Уряд веде активну роботу для залучення валютних коштів. На даний час майже закінчено переговори з МВФ, Європейським Союзом, Європейським банком реконструкції та розвитку, іншими міжнародними інституціями.

  На окремі усні запитання народних депутатів відповів Прем‘єр-міністр України Яценюк А.П., який, зокрема, поінформував, що Кабінет Міністрів підготував проекти законів про амністію щодо учасників акцій протестів на сході України та про створення служби фінансових розслідувань.

  Далі головуючим оголошено 104 депутатських запити (з них 36 до Прем’єр-міністра України).

  Під час пленарного засідання Голова Верховної Ради України Турчинов О.В. повідомив, що керівникам депутатських фракцій та груп поки що не вдалося узгодити всі позиції щодо Меморандуму з питань мирного врегулювання ситуації в східних регіонах України.

  У «Різному» виступили народні депутати, зокрема:

  Кайда О.П. (ВО «Свобода») привернув увагу до фактів привласнення коштів керівництвом ПАТ «РАДИКАЛ БАНК». Вимагав від Генеральної прокуратури та Національного банку провести перевірку фактів здійснення протиправних фінансових операцій та реалізації злочинних схем привласнення державних коштів в особливо великих розмірах у цьому банку, попросивши вважати його звернення депутатським запитом;

  Момот О.І. (Партія регіонів) озвучив проблему літнього відпочинку школярів Дніпропетровської області та України загалом. Запропонував створити державну комісію для вирішення питань оздоровлення та відпочинку дітей;

  Чорна Г.М. (ВО «Свобода») привернула увагу до відновлення ретрансляції телерадіокомпаніями російських телеканалів на сході України.

   

  Наступне пленарне засідання відбудеться 24 квітня 2014 року.