• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях четвертої сесії Верховної Ради України 16 квітня 2014 року

  На закритому пленарному засіданні народні депутати розглянули питання про ситуацію в Україні у зв’язку з загрозою порушення цілісності та конституційного ладу держави.

  Після завершення розгляду зазначеного питання Верховна Рада продовжила пленарне засідання у відкритому режимі та перейшла до розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада прийняла («за» - 232) Постанову Верховної Ради України «Про Заяву Верховної Ради України «Про ініціативу міжнародних переговорів щодо деескалації ситуації навколо України»  (р. № 4696).

  Народні депутати розглянули та прийняли за основу та в цілому («за» - 235) Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання інформації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» (р. № 4590), внесений Кабінетом Міністрів.

  Під час пленарного засідання Голова Верховної Ради Турчинов О.В. оголосив про рішення депутатської групи «Економічний розвиток» щодо обрання народних депутатів Мироненка М.І. та Пилипенка В.П. заступниками голови групи.

  Також народні депутати провели обговорення проектів Законів України «Про внесення змін до Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ» (щодо надання Київському міському голові можливості реально впливати на розвиток міста) (р. № 4638), «Про внесення змін до Закону України «Про столицю України - місто-герой Київ» (щодо призначення на посаду голови Київської міської державної адміністрації виключно особи, обраної Київським міським головою) (р. № 3004) та «Про внесення змін до Закону України «Про Національну раду України з питань телебачення і радіомовлення» (щодо дострокового припинення повноважень членів ради) (р. № 2829), проте прийняття рішень стосовно цих питань перенесено на наступне пленарне засідання.

  Верховною Радою розглянуто 9 питань порядку денного:

  прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо надання інформації про державну реєстрацію прав та їх обтяжень з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно» (р. № 4590), внесений Кабінетом Міністрів.

  прийнято 2 Постанови Верховної Ради України, зокрема «Про Заяву Верховної Ради України «Про ініціативу міжнародних переговорів щодо деескалації ситуації навколо України» (р. № 4696).

  прийнято за основу проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей» (щодо гарантій у особливий період) (р. № 4369);

  не прийнято проект Закону України «Про внесення змін до законів України «Про основи соціального захисту бездомних осіб і безпритульних дітей» та «Про зайнятість населення» (щодо статусу біженців) (р. № 4574);

  не прийнято проект Постанови Верховної Ради України «Про додаткові заходи щодо зміцнення обороноздатності України у зв'язку з агресією Російської Федерації» (р. № 4519).


  Наступне пленарне засідання відбудеться 17 квітня 2014 року.


  Документи:

  Про розгляд законопроектів