• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні першої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 28 грудня 2014 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 339 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Гройсмана В.Б. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  Верховна Рада розглянула і прийняла у другому читанні та в цілому Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про мораторій на стягнення майна громадян України, наданого як забезпечення кредитів в іноземній валюті» щодо посилення захисту прав позичальників» (р. № 1610).

  На вимогу депутатських фракцій «Об’єднання «Самопоміч» та «Радикальної партії Олега Ляшка» головуючий оголосив 30-хвилинну перерву для проведення засідання Ради Коаліції щодо узгодження пакету законопроектів, необхідних для ухвалення Державного бюджету на 2015 рік, яку згодом було неодноразово продовжено.

  У пленарному засіданні взяли участь члени Кабінету Міністрів України на чолі з Прем’єр-міністром України Яценюком А.П.

  Під час пленарного засідання Верховна Рада підтримала пропозицію головуючого («за» - 249) про продовження пленарного засідання до завершення розгляду питань порядку денного.

  Перед народними депутатами виступив Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., який, зокрема, подякував народним депутатам  за плідну роботу з доопрацювання законопроектів «бюджетного пакету» та представив зміни і доповнення, які були досягнуті на засіданні Ради Коаліції до урядового пакету податкового, бюджетного та соціального законодавства.

  Верховна Рада прийняла  (з урахуванням поправок) у другому читанні та в цілому Закони України: «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України» (щодо податкової реформи) (р. № 1578), «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (щодо реформи міжбюджетних відносин) (р. № 1557), «Про заходи щодо стабілізації платіжного балансу України відповідно до статті ХІІ Генеральної угоди про тарифи й торгівлю 1994 року» (р. № 1562), «Про внесення змін до Митного кодексу України (щодо стабілізації платіжного балансу) (р. № 1563), «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо удосконалення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням» (р. № 1264-1), «Про заходи, спрямовані на сприяння капіталізації та реструктуризації банків» (р. № 1564), «Про реформування загальнообов'язкового державного соціального страхування та легалізацію фонду оплати праці» (р. № 1573), а також ухвалила (зі змінами і доповненнями) за основу та в цілому Закон України «Про внесення змін та визнання такими, що втратили чинність, деяких законодавчих актів України» (р. № 1577), внесених Кабінетом Міністрів.

  Після цього Голова Верховної Ради Гройсман В.Б. оголосив чергову перерву для обговорення з керівниками депутатських фракцій проекту Державного бюджету на 2015 рік.

  Верховна Рада розглянула проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік». З доповіддю виступив Прем’єр-міністр України Яценюк А.П. За результатами обговорення народні депутати ухвалили (з поправками) в цілому Закон України «Про Державний бюджет України на 2015 рік» (р. № 1000), внесений Кабінетом Міністрів.

  Загалом Верховною Радою розглянуто 22 питання порядку денного:

  1. прийнято 14 Законів України, зокрема, «Про внесення зміни до статті 46 Закону України «Про прокуратуру» (щодо умов для залучення фахівців) (р. № 1605); «Про внесення змін до пункту 3 розділу VIII Закону України «Про забезпечення реалізації житлових прав мешканців гуртожитків» (щодо продовження строку мораторію на відчуження гуртожитків) (р. № 1505-1);
  2. прийнято за основу  проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо скасування ліцензування імпорту активних фармацевтичних інгредієнтів) (р. № 1498);
  3. включено до порядку денного сесії 7 проектів Законів України, зокрема, «Про забезпечення права на справедливий суд» (р. № 1656), внесений Президентом України та визначений як невідкладний.
  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів