• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях першої сесії Верховної Ради України восьмого скликання 2 грудня 2014 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 370 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради Гройсмана В.Б. розпочалося з вшанування народними депутатами хвилиною мовчання пам’яті відомого письменника, українського дисидента Сверстюка Є.О., який помер 1 грудня 2014 року на 86 році життя.

  Голова Верховної Ради поінформував, що Центральна виборча комісія зареєструвала народними депутатами Матіос М.В., обрану по загальнодержавному багатомандатному округу за виборчим списком партії «Блок Петра Порошенка» та Рудика С.Я., обраного у одномандатному окрузі № 198. Новообрані народні депутати склали присягу.

  Далі головуючий оголосив перерву до 12-30 для проведення консультацій щодо узгодження коаліцією кандидатур на посади членів Кабінету Міністрів та керівників комітетів Верховної Ради, після завершення якої Гройсман В.Б. поінформував про те, що майже всі питання щодо формування складу Уряду і персонального складу комітетів коаліцією погоджені, окрім декількох питань. За його пропозицією Верховна Рада прийняла рішення щодо продовження вечірнього пленарного засідання до завершення розгляду питань порядку денного. Також головуючий оголосив, що загальні збори коаліції відбудуться о 15-й годині та закрив ранкове пленарне засідання.

  На початку вечірнього пленарного засідання Головою Верховної Ради оголошено:

  -   про входження народних депутатів Матіос М.В. і Негоя Ф.Ф. до складу депутатської фракції «Блок Петра Порошенка»;

  -   про створення міжфракційного депутатського об'єднання «За Харків, за Слобожанщину» (голова – народний депутат Писаренко В.В.).

  Також він повідомив, що під час реєстрації депутатської групи «Воля народу» була допущена технічна помилка у кількісному складі групи, тому після уточнення ця група налічує 20 народних депутатів.

  Далі народні депутати виголосили ряд заяв, звернень і пропозицій від депутатських фракцій та груп, зокрема:

  Бондар В.В. («Воля народу») закликав дотримуватися професійного принципу при формуванні комітетів Верховної Ради. Вимагав окремої зустрічі з Головою Верховної Ради для того, щоб консолідувати позиції і спрямувати роботу парламенту в «цивілізоване демократичне русло»;

  Бойко Ю.А. («Опозиційний блок») заявив, що фракція не буде голосувати за кандидатів на посади до складу Кабінету Міністрів;

  Томенко М.В. («Блок Петра Порошенка») заявив, що фракція підтримує усіх кандидатів, запропонованих на посади в Уряді. Вимагав від нового Уряду термінового подання законів про Державний бюджет на 2015 рік, про місцеві бюджети та програми діяльності Уряду.

  Соболєв С.В. (ВО «Батьківщина») заявив, що фракція закликає Верховну Раду терміново сформувати Уряд та почати продуктивну роботу. Закликав народних депутатів негайно проголосувати за звернення до офіційних органів влади Російської Федерації щодо звільнення українських військовополонених та політв'язнів, які утримуються у тюрмах на її території.

  Турчинов О.В. («Народний фронт») закликав народних депутатів одностайно підтримати пропозиції Прем'єр-міністра України щодо складу нового Уряду. Наголосив, що в основі формування коаліційного Уряду має стати довіра між фракціями коаліції;

  Ляшко О.В. (Радикальна партія Олега Ляшка) закликав підтримати кандидатури на посади членів Кабінету Міністрів;

  Березюк О.Р. («Об’єднання «Самопоміч») звернувся до Голови Верховної Ради з пропозицією щодо оголошення перерви для додаткового заслуховування кандидатів на посади членів Уряду.

  Голова Верховної Ради оголосив перерву на годину, після якої Президент України Порошенко П.О. представив кандидатури на посади: Міністра закордонних справ - Клімкіна П.А., Міністра оборони –Полторака С.Т. Народні депутати без обговорення прийняли Постанови Верховної Ради України «Про призначення Клімкіна П.А. Міністром закордонних справ України» (р. № 1166) («за» - 351) та «Про призначення Полторака С.Т. Міністром оборони України» (р. № 1167) («за» - 347).

  Також Президент України поінформував народних депутатів про те, що підписав Укази про прийняття до громадянства України трьох кандидатів на посади в Уряді, а саме: Айварасу Абрамавичусу, ОлександруКвіташвілі та Наталії Яресько.

  Перед народними депутатами виступив Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., який, зокрема, назвав першочергові завдання Уряду до кінця поточного року: прийняття нового Бюджетного кодексу, яким передбачається передача додаткових фінансових повноважень на місця; внесення змін до Податкового кодексу, що передбачають скорочення кількості податків, зміну бази оподаткування; зменшення єдиного соціального внеску і запровадження прогресивної шкали оподаткування; ухвалення Закону України «Про Державний бюджет України на 2015 рік».

  Прем’єр-міністром України внесено подання про призначення складу Кабінету Міністрів України, після чого народні депутати прийняли за основу проект Постанови Верховної Ради України «Про формування складу Кабінету Міністрів України» (р. № 1008) («за» - 229).

  За пропозицією народних депутатів відбулося заслуховування та обговорення кандидатів щодо призначення на посади членів Уряду, зокрема:

  Вощевського В. М. на посаду Віце-прем’єр-міністра України;

  Кириленка В. А. на посаду Віце-прем’єр-міністра України - Міністра культури;

  Зубка Г. Г. на посаду Віце-прем’єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства;

  Онищенко Г. В. на посаду Міністра Кабінету Міністрів;

  Павленка О. М. на посаду Міністра аграрної політики та продовольства;

  Авакова А. Б. на посаду Міністра внутрішніх справ;

  Шевченка І. А. на посаду Міністра екології та природних ресурсів;

  Айвараса Абромавічуса на посаду Міністра економічного розвитку і торгівлі;

  Демчишина В. В. на посаду Міністра енергетики та вугільної промисловості;

  Пивоварського А. М. на посаду Міністра інфраструктури;

  Стеця Ю. Я. на посаду Міністра інформаційної політики;

  Жданова І. О. на посаду Міністра молоді та спорту;

  Квіта С. М. на посаду Міністра освіти і науки;

  Квіташвілі Олександра на посаду Міністра охорони здоров’я;

  Розенка П. В. на посаду Міністра соціальної політики;

  Яресько Наталію на посаду Міністра фінансів;

  Петренка П. Д. на посаду Міністра юстиції.

  За результатами голосування Верховна Рада прийняла в цілому («за» - 288) Постанову Верховної Ради України «Про формування складу Кабінету Міністрів України» (р. № 1008).

  Прем’єр-міністр України Яценюк А.П. з трибуни Верховної Ради зачитав присягу члена Кабінету Міністрів, а новопризначені члени Кабінету Міністрів скріпили присягу своїми підписами.

  Верховна Рада прийняла Постанови Верховної Ради України «Про звільнення Гройсмана В.Б. з посади Віце-прем'єр-міністра України - Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України» (р. № 1202) і «Про звільнення з посад членів Кабінету Міністрів України» (р.№ 1203), а також достроково припинила повноваження народних депутатів України: Яценюка А.П., Авакова А.Б., Вощевського В.М., Жданова І.О., Квіта С.М., Кириленка В.А., Розенка П.В., Стеця Ю.Я., Петренка П.Д. у зв'язку з призначенням їх членами Кабінету Міністрів.

   

  Наступне пленарне засідання відбудеться 4 грудня 2014 року.