• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарних засіданнях четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання 19 червня 2014 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 295 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради України Турчинова О.В. розпочалося з розгляду питань порядку денного.

  Народні депутати привітали Європейського комісара з питань розширення та політики добросусідства Штефана Фюле та голову Представництва ЄС в Україні Яна Томбінські, які перебували у гостьовій ложі сесійної зали Верховної Ради.

  Далі перед народними депутатами виступив Прем’єр-міністр України Яценюк А.П., який представив проекти Законів України «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України» (р. № 4116а) та «Про особливий період у паливно-енергетичному комплексі» (р. № 4117а). За результатами голосування народні депутати включили у порядок денний зазначені законопроекти.

  Об 11-07 головуючим на вимогу фракцій «Партії регіонів» та «Компартії України» оголошено 15-хвилинну перерву, після завершення якої народні депутати перейшли до розгляду кадрових питань.

  Під час пленарного засідання Президент України Порошенко П.О. представив кандидатури на посади: Генерального прокурора - Ярему В.Г., Міністра закордонних справ - Клімкіна П.А., Голови Національного банку - Гонтареву В.О. Народні депутати без обговорення надали згоду на призначення Яреми В.Г. на посаду Генерального прокурора України та підтримали його звільнення з посади Першого віце-прем’єр-міністра України.

  Також народні депутати підтримали низку постанов Верховної Ради України з кадрових питань: «Про звільнення Дещиці А.Б. від виконання обов'язків Міністра закордонних справ України» (р. № 4111а), «Про призначення Клімкіна П.А. Міністром закордонних справ України» (р. № 4110а), «Про звільнення Кубіва С.І. з посади Голови Національного банку України» (р. № 4112а), «Про призначення Гонтаревої В.О. на посаду Голови Національного банку України» (р. № 4114а), «Про звільнення Рябченка О.В. з посади Голови Фонду державного майна України» (р. № 4128а). Новопризначений Міністр закордонних справ Клімкін П.А. склав присягу.

  Під час пленарного засідання головуючий оголосив про входження народного депутата Богдана Р.Д. до складу депутатської фракції ВО «Батьківщина» та про вихід народних депутатів Калєтніка І.Г. і Скарбовійчука Р.В. зі складу депутатської фракції «Компартія України».

  На вечірньому пленарному засіданні Верховна Рада розглянула та прийняла за основу та в цілому Закон України «Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (щодо обороноздатності держави) (р. № 4078а), внесений Кабінетом Міністрів.

  Також народні депутати розглянули та прийняли за основу проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей уточнення податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств та податку на додану вартість у разі застосування податкового компромісу» (р. № 4930) і «Про внесення змін до Закону України «Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус» щодо відцифрованих відбитків пальців рук»  (р. № 4991), внесені Кабінетом Міністрів.

  Всього Верховною Радою розглянуто 26 питань порядку денного:

  1. прийнято 5 Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Кримінального кодексу України» (щодо відповідальності за фінансування сепаратизму) (р. № 4822);
  2. прийнято 8 Постанов Верховної Ради України, зокрема, «Про внесення змін до Постанови Верховної Ради України «Про комітети Верховної Ради України сьомого скликання» (щодо обрання членів комітетів) (р. № 4121а);
  3. прийнято за основу 5 проектів Законів України, зокрема, «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від капіталу» (р. № 4101а), внесений Кабінетом Міністрів;
  4. включено до порядку денного 3 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до деяких законів України щодо реформування системи управління Єдиною газотранспортною системою України» (р. № 4116а), «Про особливий період у паливно-енергетичному комплексі» (р. № 4117а), внесених Кабінетом Міністрів.
  5. не прийнято 4 проекти Законів України, зокрема, «Про внесення змін до статті 34 Кримінального процесуального кодексу України» (щодо посилення гарантій здійснення незалежного правосуддя) (р. № 4973);
  6. не включено до порядку денного проект Закону України «Про введення санкцій щодо осіб, причетних до окупації і анексії Автономної Республіки Крим та міста Севастополя» (р. № 4752).

  Наступне пленарне засідання відбудеться 20 червня 2014 року.


  Документи:

  Про розгляд законопроектів