• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання 14 березня 2014 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвався 261 народний депутат) під головуванням заступника Голови Верховної Ради Кошулинського Р.В. розпочалося з вшанування народними депутатами хвилиною мовчання пам’ять загиблих 13 березня 2014 року під час зіткнень у м. Донецьку на мітингу за мир та підтримку цілісності України.

  Після цього народні депутати перейшли до розгляду питань порядку денного.

  Під час пленарного засідання головуючим було оголошено про входження народного депутата Стояна О.М. до депутатської групи «Економічний розвиток» і про створення міжфракційного депутатського об’єднання «Платформа реформ» (співголови – народні депутати   Дерев'янко Ю.Б., Різаненко П.О., Благодир Ю.А., Сиротюк Ю.М., Шевченко А.В.).

  Далі було оголошено 50 депутатських запитів (з них 15 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України «щодо скасування розпорядження Кабінету Міністрів України «Про передачу цілісних майнових комплексів державних лісогосподарських підприємств до сфери управління Державного агентства лісових ресурсів» від 3 липня 2013 року № 584» (Фищука О.Г.).

  Згодом з трибуни зробив короткий виступ народний депутат Кличко В.В. («УДАР Віталія Кличка»), який перед цим вніс та встановив біля трибуни прапор Військово-Морських Сил України. Він нагадав, що саме під цим прапором у 1992 році на кораблі «Славутич» військові склали присягу на вірність українському народу. Висловив впевненість, що встановлення прапора в сесійній залі Верховної Ради стане моральною підтримкою нашим військовим.

  О 12-35 головуючий Кошулинський Р.В. поінформував народних депутатів про те, що в цей час проходить засідання Конституційного Суду України, на якому розглядається подання щодо оцінки діяльності Верховної Ради Автономної Республіки Крим, тому за рішенням керівників депутатських фракцій і груп народні депутати продовжать роботу в пленарному режимі у суботу 15 березня о 12 годині.

  Всього на пленарному засіданні Верховною Радою розглянуто 5 питань порядку денного:

  1. прийнято Закон України «Про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо компетенції Верховного Суду України» (р. № 4440);
  2. прийнято 2 Постанови Верховної Ради України, зокрема «Про відзначення 75-річчя Карпатської України» (р. № 2233а);
  3. не прийнято 2 проекти Законів України, зокрема «Про внесення змін до Господарського та Цивільного кодексів України щодо обмеження максимального строку подання вимог кредиторів» (р. № 2143), внесений Кабінетом Міністрів.

  У «Різному» виступили народні депутати, зокрема:

  Гузенко К.О. (Партія регіонів) привернув увагу до проблеми безробіття в Україні. Запропонував провести у Верховній Раді парламентські слухання з цього питання;

  Томенко М.В. (ВО «Батьківщина») закликав народних депутатів, які обрані членами Кабінету Міністрів або перейшли працювати в інші органи чи установи, скласти депутатські повноваження до 17 березня;

  Фаріон І.Д. (ВО «Свобода») акцентувала увагу на хабарництві та корупції, які присутні в системі освіти;

  Гордієнко С.В. (Компартія України) заявив, що фракція виступає за незалежність і територіальну цілісність України.  Документи:

  Про розгляд законопроектів