• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України сьомого скликання 13 березня 2014 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 227 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради Турчинова О.В. розпочалося з оголошення народними депутатами ряду заяв та пропозицій від депутатських фракцій, зокрема:

  Томенко М.В. (ВО «Батьківщина»)  запропонував змінити порядок денний роботи Верховної Ради і розглядати лише важливі законопроекти, спрямовані на захист національних інтересів. Звернув увагу на необхідності термінового розгляду проекту Постанови Верховної Ради України «Про звільнення Курдіновича О.В. з посади Голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України» та законопроектів, спрямованих на захист інформаційного простору держави;

  Вечерко В.М. (Партія регіонів) наголосив, зокрема на необхідності стабілізації обстановки в Україні і наведенні громадського порядку у регіонах;

  Тягнибок О.Я. (ВО «Свобода») вимагав застосовувати жорсткі заходи аж до зняття зарплати з народних депутатів, які не беруть участі у засіданнях Верховної Ради. Заявив, що необхідно проголосувати за Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй і за Звернення до європейських структур про готовність підписання політичної частини Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом та закликав знайти згоду щодо спільної редакції проектів законів про Національну гвардію України та повернення довіри до суддів.

  О 10-40 на вимогу фракцій «Партії регіонів» та «Компартії України», які вимагали оголосити перерву, виступила народний депутат Герман Г.М., яка, зокрема у своєму виступі заявила, що фракція Партії регіонів «не буде голосувати в сесійній залі доки Україна не повернеться у правове поле, і доки не будуть створені нормальні умови для життя людей і для роботи депутатів».

  Після виступів народні депутати перейшли до розгляду порядку денного.

  Верховна Рада прийняла Постанови Верховної Ради України:

  -   Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй («за» - 250);

  -   Про Підтвердження курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу та першочергові заходи у цьому напрямі («за» - 252).

  Далі Верховна Рада перейшла до розгляду питання обрання суддів Конституційного Суду України. Головуючим було оголошено пропозицію про призначення на посади суддів Конституційного Суду України: Мельника М.І., Саса С.В., Сліденка І.Д., Стретовича В.М., Шевчука С.В., а народними депутатами обговорено зазначені кандидатури.

  О 12-00 головуючий Турчинов О. В. оголосив перерву для проведення таємного голосування з обрання суддів Конституційного Суду України. За результатами голосування жоден з кандидатів не набрав необхідної кількості голосів: за Мельника М.І. проголосувало 207 народних депутатів; Саса С.В. – 216; Сліденка І.Д. – 186; Стретовича В.М. – 173; Шевчука С.В. – 198.

  Відповідно до статей 85 та 148 Конституції України та статті 7 Закону України «Про Конституційний Суд України» лічильна комісія вирішила вважати непризначеними на посади членів Конституційного Суду України жодного з кандидатів. При цьому голова лічильної комісії Зубко Г.Г. зазначив, що, оскільки за результатами голосування 27 бюлетенів були визнані недійсними, тому лічильна комісія просить вважати голосування як таке, що не відбулися з технічних причин.

  Після обговорення ситуації з цього питання, з урахуванням пропозицій народних депутатів головуючий Турчинов О.В. заявив, що повторне голосування з обрання суддів Конституційного Суду України відбудеться о 16 годині.

  Народні депутати прийняли за основу та в цілому проекти Законів України «Про Національну гвардію України» («за» - 262) (р. № 4393), «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» («за» - 238)  (р. № 4394), а також у другому читанні та в цілому проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про вибори Президента України» (щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу) («за» - 226) (р. № 3224-д).

  На вечірньому пленарному засіданні народні депутати повернулися до питання обрання суддів Конституційного Суду України. Голова Верховної Ради України Турчинов О.В. поінформував при цьому, що Регламент Верховної Ради не забороняє проводити повторне голосування з повторним висуненням тих же кандидатур та оголосив перерву для проведення таємного голосування.

  Після голосування голова лічильної комісії Зубко Г.Г. повідомив про його результати: за обрання суддею Конституційного Суду України Мельника М.І. проголосувало 245 народних депутатів; Саса С.В. – 257; Сліденка І.Д. – 239; Стретовича В.М. – 203; Шевчука С.В. – 244.

  Відповідно до статей 85 та 148 Конституції України та статті 7 Закону України «Про Конституційний Суд України» лічильна комісія вирішила вважати призначеними на посаду судді Конституційного Суду України Мельника М.І., Саса С.В., Сліденка І.Д., Шевчука С.В.

  Відповідно до статті 42 Регламенту Верховної Ради України головуючий Турчинов О.В. оголосив про призначення на посаду судді Конституційного Суду України зазначених осіб.

  Новообрані судді Конституційного Суду України Мельник М.І., Сас С.В., Сліденко І.Д., Шевчук С.В. склали присягу. При цьому Верховна Рада достроково припинила («за» - 227) повноваження народного депутата Саса С.В.

  Всього протягом пленарного дня Верховною Радою розглянуто 10 питань порядку денного:

  1. прийнято 3 Закони України: «Про Національну гвардію України» (р. № 4393); «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України» (р. № 4394); «Про внесення змін до Закону України «Про вибори Президента України» (щодо техніко-юридичного вдосконалення виборчого процесу) (р. № 3224-д);
  2. прийнято 3 Постанови Верховної Ради України, зокрема, «Про Звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй» (р. № 4418); «Про Підтвердження курсу України на інтеграцію до Європейського Союзу та першочергові заходи у цьому напрямі» (р. № 4419);
  3. прийнято за основу проект Закону України «Про реабілітацію осіб, які були незаконно засуджені» (р. № 4389);
  4. включено до порядку денного 5 проектів Законів України, зокрема, «Про відновлення довіри до судової системи України» (р. № 4378), внесений Кабінетом Міністрів;
  5. направлено на повторне друге читання проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення діяльності акціонерних товариств» (р. № 2037), внесений Кабінетом Міністрів.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 14 березня 2014 року.


  Документи:

  Інформація про розгляд законопроектів