• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 28 березня 2014 року

  Голова Верховної Ради Турчинов О.В., відкриваючи пленарне засідання (зареєструвався 271 народний депутат), поінформував народних депутатів про те, що Генасамблея ООН підтримала резолюцію, у тексті якої визнається непорушність територіальної цілісності України. Він також засудив спроби дестабілізації ситуації в Києві під стінами парламенту, звинувативши політичне керівництво Російської Федерації та її спецслужби в організації провокацій проти української влади, і наголосив: «український парламент - це фундамент легальної української влади. Це фундамент, без якого в Україні влада існувати не може».

  Верховною Радою прийнято Постанову Верховної Ради України «Про утворення Тимчасової слідчої комісії з розслідування обставин загибелі О. Музичка» (р. № 4598).

  Далі було оголошено 81 депутатський запит (з них 21 до Прем’єр-міністра України), зокрема до:

  Прем’єр-міністра України, Міністра аграрної політики та продовольства (щодо необхідності розгляду проекту постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення» для приведення показників нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення у відповідність до сучасних умов господарювання та захисту землекористувачів малопродуктивних регіонів) (Негой Ф.Ф.).

  На пленарному засіданні Верховна Рада не підтримала дострокове припинення повноважень народного депутата Аверченка С.М. («за» - 198).

  Після невдалої спроби голосування за Постанову Верховної Ради України «Про дострокове припинення повноважень члена Центральної виборчої комісії (Копиленка О.Л.)» (р. №4562) Голова Верховної Ради Турчинов О.В. запропонував припинити розгляд проектів законодавчих актів  і перейти до інших питань порядку денного.

  У «Різному» виступили народні депутати, зокрема:

  Котеляк Л.Л. (ВО «Батьківщина») нагадала, що у 2009 році, відповідно до Указу Президента України Віктора Ющенка, Державні мисливські господарства «Залісся» та «Білозерське», що в Київській області, та «Синьогора» на Івано-Франківщині були реорганізовані у Національні природні парки, однак Державне управління справами саботувало його виконання. Народний депутат закликала повернути у власність народу спеціалізовані мисливські резиденції, передавши їх в управління Мінприроди України.

  Томенко М.В. (ВО «Батьківщина») висловив вимогу порушити проти Віктора Януковича справу через опубліковану сьогодні російською агенцією ІТАР-ТАСС заяву до українського народу, так як ця заява розпалює міжнародну ворожнечу.

  Фаріон І.Д. (ВО «Свобода») виголосила звернення архієпископа Полтавського і Харківського УАПЦ Ігоря Ісиченка до Голови Верховної Ради України, який занепокоєний тим, що на півдні і сході України «безпрецедентно розгортається українофобія» і закликає «запровадити для громадян Російської Федерації візовий режим в'їзду на територію України, заборонити на території України діяльність політичних партій, громадських організацій, якщо вона суперечить Конституції України, ставить під сумнів адміністративну цілісність держави та плекає міжнаціональну ворожнечу, звільняти з посад державних службовців, вчителів та інших працівників бюджетних установ, які використовують свої посади для антиукраїнської пропаганди».

  Рудьковський М.М. (позафракційний) наголосив на необхідності збереження територіальної цілісності держави та закликав владу враховувати точку зору всіх громадян України стосовно мовного питання, а не забивати черговий клин між Сходом і Заходом у складний для країни час.

  Кириленко В.А. (ВО «Батьківщина») закликав до тіснішої взаємодії з кримськотатарським народом, вніс пропозицію щодо створення при Кабінеті Міністрів представництва Меджлі́су кримськотата́рського народу. На його думку, новообраний президент має підготувати Угоду з усіх кримськотатарських питань.

  Катеринчук М.Д. (ВО «Батьківщина») вніс пропозицію «встановити систему обрання мерів міст у два тури. Це дасть можливість обирати мера дійсно більшістю мешканців, і він має нести перед ними політичну відповідальність».

  Сиротюк Ю.М. (ВО «Свобода») висловив обурення, що його законопроект стосовно легалізації володіння зброєю населенням не реєструють у парламенті. Він вважає, що «кожен громадянин сьогодні почуває себе незахищеним». На його думку, кампанія добровільної здачі зброї, оголошена силовиками, провалилася. Таким чином, мільйони українців опиняться поза законом.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 1 квітня 2014 року.