• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 27 березня 2014 року

  Пленарне засідання (зареєструвалося 306 народних депутатів) розпочалося з інформації Голови Верховної Ради України Турчинова О.В. про звільнення з полону, завдяки вжитим владою України заходам, заступника командувача ВМС України генерал-майора І. Воронченка, полковника Ю.Мамчура, комбата морської піхоти підполковника Д. Делятицького та його заступника - майора Р.Ломтєва, яких було незаконно захоплено під час останніх штурмів і провокацій в Автономній республіці Крим. Він також повідомив про входження народного депутата Ревенка А. Д. до складу депутатської фракції «УДАР Віталія Кличка».

  Турчинов О.В. проінформував народних депутатів про те, що Уряд на сьогоднішньому пленарному засіданні презентує антикризові заходи, а саме перший пакет найважливіших законодавчих актів, які парламенту необхідно прийняти. З третьої спроби депутати проголосували за включення до порядку денного сесії проектів Законів «Про запобігання фінансовій катастрофі та створення передумов для економічного зростання в Україні» (р. №4576) та «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет на 2014 рік» (р. №4575) («за» - 239). Також було підтримано рішення продовжити пленарне засідання, доки не будуть прийняті рішення з цих питань («за» - 233).

  Далі перед народними депутатами виступив Прем'єр-міністр України Яценюк А.П. з доповіддю про план антикризових заходів Уряду, які необхідно вжити з метою недопущення дефолту країни. Наголосив, що важливими кроками по економічній стабілізації в Україні стане збільшення оподаткування великого монопольного бізнесу, підвищення ставок акцизів, введення прогресивної шкали на доходи заможних громадян тощо. Серед інших антикризових рішень Уряду – до кінця року не буде підвищуватись прожитковий мінімум та мінімальна зарплата. Прем'єр-міністр також анонсував скорочення видатків держбюджету, які не мають стосунку до росту економіки. «Уряд прийняв рішення про скорочення на 10 відсотків всієї чисельності органів державної і виконавчої влади» – заявив він. Щодо одного з найбільш болючих питань – підвищення тарифів для населення, то Прем’єр-міністр підкреслив, що влада змушена підняти тарифи на енергоносії для населення, водночас третина населення України отримуватиме субсидії від держави. «Настав час говорити правду і робити складні і непопулярні речі. В сьогоднішніх умовах ми зобов'язані підвищити тарифи на енергоносії для населення», – сказав він. На завершення Яценюк А.П. запевнив: «У 2015 році і далі Україна вийде з падіння і продемонструє економічний ріст, зайнятість, збільшення соціальних стандартів і високі економічні стандарти країни».

  Після цього Голова Верховної Ради України Турчинов О.В. оголосив перерву до 16-00 год., щоб надати час для зустрічей Прем'єр-міністра України Яценюка А.П. з депутатськими фракціями, групами та позафракційними народними депутатами.

  На вечірньому пленарному засіданні (зареєструвалося 357 народних депутатів), яке відкрилося із запізненням о 16-35, на вимогу фракцій Партії регіонів та Компартії України оголосити перерву або надати слово для виступу народний депутат Єфремов О.С. (Партія регіонів) закликав не порушувати Регламент та утримуватися від образ та погроз на адресу народних депутатів від цих фракцій, а також поставив вимогу щодо переголосування питання про включення до порядку денного антикризових законопроектів р. №№ 4576 та 4575. Народні депутати повторно проголосували за включення до порядку денного зазначених законопроектів («за» – 259) і перейшли до їх розгляду.

  Верховною Радою розглянуто 7 питань порядку денного:

  1. прийнято 4 Закони України, зокрема «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2014 рік» (р. № 4575), «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні» (р. №4576) та «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Закону України «Про інформацію» (р. №0947), внесених Кабінетом Міністрів;
  2. прийнято за основу 2 проекти Законів України: «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо відміни утилізаційного збору та акцизу з переобладнання транспортного засобу)» (р. №4238), «Про відновлення довіри до судової системи України»(р. № 4378-1);
  3. не прийнято 4 проекти Законів України, зокрема «Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо скасування сплати екологічного податку за утилізацію знятих з експлуатації транспортних засобів)» (р. №3332), «Про відновлення довіри до судової системи України» (р. № 4378), внесений Кабінетом Міністрів.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 28 березня 2014 року.  Документи:

  Про розгляд законопроектів