• In English
 • Про основні події, які відбулися на пленарному засіданні четвертої сесії Верховної Ради України 15 березня 2014 року

  Ранкове пленарне засідання (зареєструвалося 290 народних депутатів) під головуванням Голови Верховної Ради Турчинова О.В. розпочалося зі складення присяги народним депутатом Меріковим В. І., обраним у загальнодержавному багатомандатному виборчому окрузі за виборчим списком політичної партії Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» та оголошення про його входження до фракції «Батьківщина».

  О 12-07 на вимогу фракцій Партії регіонів та Компартії України оголосити перерву або надати слово для виступу народний депутат Шуфрич Н.І. (Партія регіонів) закликав владу подбати про безпеку громадян, щоб «на вулицях не було людей зі зброєю», а мирні зібрання проводилися у спокійній обстановці. Вимагав об’єктивного розслідування щодо подій у містах Донецьку та Харкові, внаслідок чого загинули люди, та запропонував запросити у Верховну Раду Міністра внутрішніх справ і Генерального прокурора на найближче пленарне засідання з метою інформування народних депутатів про заходи, які вживаються відомствами для забезпечення правопорядку. Народні депутати хвилиною мовчання вшанували пам’ять загиблих 14 березня 2014 року у м. Харкові.

  Далі за пропозицією головуючого Турчинова О.В. щодо обговорення ситуації в Україні виступили представники від фракцій та груп, зокрема:

  Доній О.С. («Суверенна європейська Україна») закликав посилити вертикаль виконавчої влади. Розкритикував народних депутатів фракції Партії регіонів за сепаратистські дії членів цієї партії в Автономній Республіці Крим.

  Тягнибок О.Я. (ВО «Свобода») наголосив на єднанні усіх громадян заради збереження незалежності та територіальної цілісності України. Піддав критиці Партію регіонів за ситуацію, яка нині є в Україні. Заявив про підтримку розпуску Верховної Ради АРК та закликав усіх депутатів до підтримки такого розпуску.

  Журавський В.С. (Економічний розвиток) акцентував увагу на юридичних аспектах розпуску Верховної Ради АРК. Заявив про підтримку її розпуску.

  Герман Г.М.. (Партія регіонів) заявила, що фракцією прийнято рішення про голосування за проект постанови її членами на власний розсуд. Закликала до пошуку конструктивних сил на Сході та Півдні для налагодження співпраці у подальшому.

  Томенко М.В. (ВО «Батьківщина») оголосив з трибуни звернення до влади автомайданівців, а також вніс пропозицію розглянути проект Постанови Верховної Ради України про звільнення Курдіновича О.В. з посади голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України, (р.№4379), внесений Кабінетом Міністрів України.

  Після цього народні депутати перейшли до розгляду проекту Постанови Верховної Ради України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим» (р. № 4461), включивши її (за- 271) до порядку денного.

  За результатами обговорення Верховна Рада прийняла Постанову Верховної Ради України «Про дострокове припинення повноважень Верховної Ради Автономної Республіки Крим» (р. № 4461) (за- 278).

  Також народні депутати прийняли Постанову Верховної Ради України «Про звільнення КурдіновичаО.В. з посади голови Державного комітету телебачення і радіомовлення України» (р. №4379) (за- 238), внесену Кабінетом Міністрів, 5 Постанов Верховної Ради України про вибори міських голів та низку постанов про вибори сільських та селищних голів.

  Наступне пленарне засідання відбудеться 17 березня 2014 року о 10 годині.